Message info
 
To:listmaster-tondar-org@googlegroups.com From:[Tondar News] پیک خبری تندر Subject:پیک خبری شماره 2310 تندر، امروز ۲۴ فروردین ماه سال ۶۳۷۶ شاهنشاهی - ۱۳۹۱ معاویه ای Date:Thu, 12 Apr 2012 08:43:11 -0700
 

?ui=2&view=att&th=1251b94c969c181d&attid=0.1&disp=attd&realattid=ii_1251b94c969c181d&zw
پیک خبری تندر

{پخش زنده رادیو تندر از اینجا: https://tondar.org/radio-tv/8.m3u }

{تماس با اسکایپ: skype:tondar.org }

مسلح شوید و به «تندر» بپیوندید

+


درود بیکران به شما فرزندان خوب آریابوم، پادشاهان ایران
امروز ۲۴ فروردین ماه سال ۶۳۷۶ شاهنشاهی (۱۳۹۱ معاویه ای)
برابر با ۱۲ آوریل ۲۰۱۲ میلادی

سردبیر: دردانه منوچهری فولادوند
مشترکین این خبرنامه: ۴۰۴۶۷

آخرین رویدادهای میهن از بخش خبری انجمن پادشاهی ایران


۱+ + + + + + + + +
 
جشن نوروز باستانی در پاسارگاد؛ شور و شوق ایرانیان در پاسارگاد در آغاز سال نو:
بنابر گزارش ها، در آستانه سال نو مردم زیادی از نیمه‌های شب و ساعت‌ها پیش از لحظه تحویل سال در اطراف حریم پاسارگاد تجمع کرده و شب را در همان محل گذرانده اند. بسیاری از مردم حاضر سپیده دم از خواب بیدار شده و آماده تحویل سال می شوند. دربامدادن شمار زیادی از ماموران سپاه و نیروی انتظامی با ماشین های سازمانی به محوطه وارد می شوند. ماموران تلاش می کنند از ورود جمعیت به محوطه اصلی جلوگیری کنند اما با ازدحام و فشار جمعیت ازاین مسئله منصرف می شوند. بنا به همین مشاهدات عینی اکثریت بسیار بالای جوانان حاضر که دارای حس ملی قوی بودند را جوانان شهرستانی و غیر تهرانی تشکیل می دادند. ماموران اجازه پهن کردن سفره هفت‌سین را به مردم در نزدیکی آرامگاه کوروش نمی‌دادند ولی مردم با اصراربا فاصله کمی دورتر سفره های زیبای خود را پهن می‌کنند. در بین جوانان شمار زیادی از دختران به ویژه با دستبند سبز دیده می شدند. در لحظه تحویل سال نو مردم حاضر و به ویژه جوانان سرود ای‌ایران و یار دبستانی سرمی‌دهند. گزارش ها حاکی است امسال تحول سال نو در پاسارگاد با شادی مردم و شور و شوق جوانان همراه بوده است.

گزارش تصویری؛ سبزه به سر، سیزده به در:
دویچه وله  : ایرانیان باستان در آغاز سال نو پس از دوازده روز جشن و شادی که به یاد دوازده ماه سال است، روز سیزدهم نوروز (تیر روز) را که روز فرخنده‌ای است به باغ و صحرا می‌رفتند و شادی می‌کردند و به این ترتیب دوره نوروز را به پایان می‌رسانیدند. عکس‌هایی دیدنی از روز سیزده به در ایران.
http://www.dw.de/flashcms/sizdabedar/fa/fa_sizdabedar_popup.htm

گفتگوی رادیو ایرآوا با مهوش فتحی مادر ۲ تن از دلاورانی که به دست دژخیمان رژیم اسلامی اعدام شدند...
http://youtu.be/XiQIdTw4xTw

۲+ + + + + + + + +

روسیه : ایران مذاکرات اتمی را جدی بگیرد:
آمریکا، روسیه و چین خواستار همکاری جدی و سازنده ایران در مذاکرات اتمی استانبول شدند. روسیه شرایط کنونی را ”نگران‌کننده” خواند و کاخ سفید نیز تاکید کرد که فرصت برای ایران رو به پایان است. به گزارش دویچه وله، در آستانه مذاکرات اتمی در استانبول، دولت روسیه از جمهوری اسلامی خواست که با جامعه جهانی همکاری کند. وزارت امورخارجه روسیه با تاکید بر اهمیت گفت‌وگوهای آتی به ایران توصیه کرد که «همکاری همه‌جانبه با شورای امنیت سازمان ملل داشته باشد.»

وزارت امورخارجه روسیه در روز سه‌شنبه ۱۰ آوریل/۲۲ فروردین، تصریح کرد که «گرچه شرایط نگران‌کننده است، اما هنوز جای امیدواری وجود دارد.». به گفته مقامات روسی شورای امنیت سازمان ملل بارها از ایران خواستار توضیحات شفاف و همه‌جانبه شده است. آلکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه افزود: «ما بر این موضوع پافشاری می‌کنیم که ایران بدون کاستی و هیچ تعللی از مصوبات شورای امنیت پیروی کند.»
روسیه تا کنون بارها پیشنهاد داده که در صورت همکاری ایران، جامعه بین‌المللی نیز متقابلاَ گام به گام از شدت تحریم‌های خود بکاهد.

۳+ + + + + + + + +

ژاپن واردات نفت از ایران را بار دیگر کاهش می‌دهد:
دویچه وله  : به رغم اقدامات تشویقی آمریکا در معافیت ژاپن از تحریم نفتی ایران، این کشور در ماه جاری میلادی واردات نفت خود از ایران را تا ۱۸.۵ درصد نسبت به میزان خرید در دو ماهه نخست سال کاهش می‌دهد. کشورهای آسیایی به کاهش واردات نفت خود از ایران که از تبعات تحریم‌های نفتی علیه ایران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپاست، ادامه می‌دهند.

به گزارش رویترز، خانه تجارت ژاپن از ماه جاری میلادی (آوریل) واردات نفت از ایران را کاهش می‌دهد. کاهش واردات نفت ایران به ژاپن جدیدترین نشانه از تاثیر تحریم‌ها بر روند تجارت نفت ایران در آسیا محسوب می‌شود. بنا بر این گزارش واردات نفت ژاپن از ایران تا ۶۰ هزار بشکه در روز در ماه آوریل کاهش می‌یابد. بر اساس آخرین داده‌های دولت ژاپن، این کاهش معادل ۱۸/۵ درصد از ۳۲۲ هزار و ۹۰۰ بشکه در روز است که میزان واردات نفت ایران به ژاپن در دو ماهه نخست سال ۲۰۱۲ بوده است. کاهش واردات نفت ژاپن از ایران پس از آن انجام می‌گیرد که آمریکا در ماه مارس این کشور را به همراه ۱۰ کشور اروپایی از تحریم‌های ماه ژوئیه به دلیل آن‌چه تلاش برای کاهش واردات خواند به صورت تشویقی معاف کرد.
 
وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ژاپن می‌تواند الگویی برای دیگر کشورها باشد که به رغم ”تراژدی” زلزله که به بحران اتمی فوکوشیما انجامید نیمه دوم سال گذشته خرید نفت از ایران را کاهش داد. با این‌همه وزیر اقتصاد ژاپن فوراَ پس از اقدام تشویقی آمریکا اعلام کرد که این کشور به کاهش خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد. این در حالی‌ست که ژاپن دارای هیچ سوخت فسیلی نیست و به همین علت به صورت تاریخی در این زمینه با ایران رابطه تجاری دارد.
 
دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، روز گذشته با ورود به توکیو با تاکید بر ”نیاز و اتکای ویژه ژاپن به واردات نفت” گفت : «من به میزبان خود خواهم گفت که چقدر مهم است که فشارها بر ایران را به حداکثر رسانیم.» کامرون گفت: «هر چه تحریم نفت ایران نیرومندتر باشد، بهتر است.» چین، هند، ژاپن و کره‌جنوبی چهار واردکننده‌ی بزرگ نفت خام ایران در آسیا هستند و همه آن‌ها واردات خود از ایران را کاهش داده‌اند.
 
۴+ + + + + + + + +

واکنش ها به ”فروش تجهیزات مخابراتی آمریکایی و چینی به ایران”:
بی. بی. سی  : خبرگزاری رویترز ادعا می کند به اسنادی دست یافته که نشان می دهد یک شرکت مخابراتی چینی با وجود تحریم های بین المللی تجهیزات نظارت، رهگیری و شنود مخابراتی ـ الکترونیکی به ایران فروخته است با این وجود شرکت چینی زد.تی.ای می گوید بنا ندارد این تجهیزات را به ایران ارسال کند. تجهیزاتی به ارزش ۱۳۰ میلیون دلار که بخشی از آن را کامپیوترهای پیشرفته ساخت آمریکا تشکیل می دهند.

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه دهم آوریل ـ ۲۲ فروردین در گزارشی اختصاصی نوشت که شرکت چینی زد.تی.ای (ZTE) دومین تولید کننده بزرگ تجهیزات مخابراتی چین در قراردادی که تاریخ آن ۳۰ ژوئن ۲۰۱۱/نهم تیر ۱۳۹۰ اعلام شده به کنسرسیومی که عهده دار اداره مخابرات و ارتباطات ایران است تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری فروخته که با استفاده از آن می توان تلفن های ثابت، همراه و اینترنت را رهگیری و کنترل کرد. به گزارش رویترز تجهیزات آمریکایی که دراین قرارداد ذکر شده اند ۱۰ میلیون دلار ارزش دارند اگر چه گفته شده این تجهیزات مربوط به بخش نظارتی و کنترلی مخابرات نیستند اما با توجه به گسترش دامنه تحریم های آمریکا علیه برنامه هسته ای ایران، انتشار این گزارش با واکنش هایی روبرو شده است.

شرکت های آمریکایی تولید کننده این تجهیزات نظیر آی.بی.ام، اچ. پی و دل اعلام کرده اند که از چنین قراردادی مطلع نبوده اند و در حال ”بررسی موضوع” هستند. گزارش اختصاصی رویترز که نخستین بار ماه مارس گذشته منتشر شده بود همچنین با واکنش شرکت چینی طرف قرارداد ایران مواجه شد. یک سخنگوی زد.تی.ای تنها یک روز پس از انتشار این گزارش به رویترز گفته بود که این شرکت روابط تجاری خود با ایران را کاهش داده است.

این شرکت در بیانیه ای دیگر روز دوشنبه نهم آوریل اعلام کرد که هنوز هیچکدام از اقلام مربوط به این قرارداد را به ایران تحویل نداده و ”تصمیم گرفته که این قرارداد را اجرایی نکرده و تجهیزات را به ایران نفرستد.”
شرکت های مخابراتی دیگر نظیر سونی اریکسون، نوکیا زیمنس و شرکت چینی هویاوی تکنولوژی هم پیش تر اعلام کرده بودند که سطح روابط تجاری خود با ایران را کاهش داده اند. شرکت آمریکایی آی.بی.ام هم در بیانیه ای اعلام کرده که ”در قرارداد فروش تجهیزات به شرکت چینی به طور ویژه ذکر شده که فروش این تجهیزات به ایران ممنوع است و چنانچه شرکت های طرف قرارداد آی.بی.ام از این ماده قرارداد عدول کنند، این شرکت آمریکایی موارد را قانونا پیگیری خواهد کرد.”

وزارت دارایی آمریکا نیز اعلام کرده که در صورت ارسال این تجهیزات به ایران، شرکت آمریکایی فروشنده به نادیده گرفتن تحریم های ایران متهم خواهد شد. بنابر گزارش رویترز آخرین قرارداد منعقد شده در این رابطه میان شرکت چینی زد.تی.ای و شرکت ایرانی آریاسل بوده است. شرکت توسعه مخابراتی آریاسل (سهامی خاص) یکی از زیر مجموعه های هلدینگ گسترش الکترونیک مبین است که در رابطه با چنین قراردادی هیچ واکنش رسمی نشان نداده است. با وجود اعلام شرکت چینی زد.تی.ای مبنی بر توقف ارسال این تجهیزات مخابراتی به ایران، هنوز از جزئیات لغو این قرارداد گزارشی منتشر نشده اما رویترز که به این قرارداد دسترسی یافته می گوید که مطابق مفاد آن فقط هنگامی می توان قرارداد را فسخ کرد که آریاسل ورشکسته شود یا موفق به پرداخت هزینه ها و تعهدات خود نشود.

 آمریکا، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر، ایران را به خاطر پیشبرد برنامه هسته اش تحریم کرده اند اما ایران می گوید که این برنامه ها تنها با اهداف صلح آمیز دنبال می شود.
 
۵+ + + + + + + + +

نظامیان رژیم ایران در حال آموزش دادن به نیروهای رژیم بشار اسد هستند:
العربیه : سرتیپ ستاد عقیل هاشم، از فرماندهان ارشد پیشین ارتش سوریه، اعلام کرد نظامیان رژیم ایران در حال آموزش دادن به نیروهای رژیم بشار اسد با توجه به تجاربشان در زمینه جنایت، برای سرکوب قیام کنندگان هستند. وی گفت با توجه به سرخوردگی و روحیه پایین سربازان رژیم اسد، آموزش پاسداران به این نیروها نتیجه چندانی به بار نخواهد آورد. سرتیپ عقیل هاشم به تلویزیون العربیه گفت: «به وضوح می توان دید که نظامیان اسد روحیه خود را باخته اند. و این که آن ها خیلی دیر توانستند باباعمر را به کنترل خود درآورند ناشی از آن بود که مقاومت و توان رزمی ارتش آزادی بالا بود. ارتش آزادی دلیرانه جنگید و کاری کرد که زبانزد جهانیان شد.» این سرتیپ سابق ارتش سوریه افزود: «گلوله باران از دور، وحشت رژیم اسد را از رویارویی با ارتش آزادی نشان می دهد».

۶+ + + + + + + + +

مذاکرات کوفی عنان در تهران: قطع عملیات نیروی قدس در سوریه!
ایران تاپ نیوز : سفر اعلام نشده قاسم سلیمانی  فرمانده ”نیروی قدس”، یگان عملیات برون مرزی جمهوری اسلامی، به سوریه و دیدار وی با بشار اسد که در گزارش تازه نشریه آمریکایی ”وال استریت ژورنال” مورد اشاره قرار گرفته، دلایل دیدار روز ١١ آوریل کوفی عنان از تهران و موضوع مذاکرات میانجی صلح سازمان ملل در سوریه با مسئولان ایرانی را، یک روز پس از تاریخ تعیین شده بمنظور استقرار آتش بس ١٠ آوریل در آن کشور، تا حدود زیادی روشن می سازد.

ایران آشکارا با طرح سازش بین رژیم بشار اسد و معترضین سوری مخالف است و تمامی امکانات در اختیار خود را برای حفظ وضع موجود در دمشق به خدمت گرفته است. عقب نشینی ارتش و نیروهای نظامی سوریه از شهرهای آن کشور تا روز ١٠ ماه آوریل، که مورد موافقت رژیم اسد قرار گرفته، با سیاست های اعلام شده ایران در این زمینه و توصیه های نظامیان جمهوری اسلامی به رژیم اسد برای پایداری در برابر معترضین و مخالفان، مغایر است.

دبیر کل سابق سازمان ملل که از روز ٢٧ ماه فوریه به عنوان نماینده مشترک اتحادیه عرب و سازمان ملل بمنظور حل بحران آن کشور گمارده شده، اندکی پس از انتصاب خود به این پست، از فرصت حضور علی اکبر صالحی وزیر خارجه جمهوری اسلامی در ژنو استفاده و ضمن دیدار در مقر اروپایی سازمان ملل با او در امور سوریه گفتگو کرد. تصمیم کوفی عنان به دیدار از تهران، با آگاهی کامل وی از اهمیت کمک های ایران به سوریه و حضور فعال نظامی (در ظرفیت های عملیاتی و یا مشورتی) در آن کشور گرفته شده. بی تردید اجرای طرح صلح ٦ ماده ای سازمان ملل در سوریه، بدون جلب نظر موافق تهران با مشکلات جدی روبرو خواهد بود.

تأثیر نظامیان بر سیاست خارجی
با در نظر گرفتن تأثیر اندک وزارت خارجه جمهوری اسلامی در طراحی و اجرای سیاست های مرتبط با سوریه و تأثیر قاطع سپاه و نیروی قدس در تدوین و اجرای این سیاست ها، تلاش کوفی عنان در تهران متوجه تماس و مذاکره (مستقیم و یا غیر مستقیم) با نهادها و یا چهره هایی خواهد شد که سیاست گذاری و هدایت امور مربوط به سوریه را در درون حاکمیت جمهوری اسلامی برعهده دارند. منابع غربی بر این باورند که تصمیم گیری در امور سوریه در حیطه اختیارات قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس قرار دارد. قاسم سلیمانی و نیروهای تحت فرماندهی او مجری سیاست تدافعی شناخته شده جمهوری اسلامی مبنی بر «در گیر ساختن نیروهای دشمن فراسوی مرزهای ایران» است.

جمهوری اسلامی طی سه دهه گذشته چه از راه ارائه کمک های مالی، نظامی و آموزشی به نیروهای محلی در لبنان، عراق و افغانستان و سوریه، و چه از طریق مشارکت مستقیم در عملیات نظامی برون مرزی و مبادرت به اقدامات خرابکارانه و تروریستی سعی در اجرایی ساختن این استراتژی دفاعی داشته است. ایران در تعقیب و اجرای این سیاست، همچنین به مشارکت در عملیات پنهانی در یمن، کویت، بحرین عربستان سعودی نیز متهم شده است.

تازه ترین اتهام علیه نیروهای قدس که در مطلب اخیر نشریه ”وال استریت ژورنال” نیز مورد اشاره قرار گرفته، شامل ارسال چهار محموله کمک های نظامی ایران از راه هوا برای سوریه و پیش از آن اتهام تدارک و اجرای چند طرح تروریستی در هند، مالزی، جمهوری آذربایجان و گرجستان و همچنین مشارکت در طراحی یک اقدام تروریستی بمنظور کشتن ”عادل الجبیر” سفیر عربستان سعودی، در واشنگتن است. جمهوری اسلامی بر این باور است که درگیر شدن با دشمن دور از مرزها، کم هزینه تر از درگیری در درون مرزهای ایران است. در تعقیب این راهبرد، عملیات برون مرزی سپاه از سال ١٩٨٢ و پس از اشغال لبنان توسط نیرو های اسرائیل آغاز و تدریجاً در عراق و افغانستان ادامه یافت. سوریه چهارمین صحنه بزرگ عملیات نظامی-امنیتی برون مرزی نیروی قدس محسوب میشود.

نیروی قدس ـ ارتش سایه
نام نیروی قدس در هیچیک از نمودار های سازمانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی دیده نمی شود. در دستور ٢٦ شهریور ١٣٦٤ آیت الله خمینی دایر بر تشکیل نیرو های زمینی، هوایی و دریایی سپاه نیز از نیروی قدس و یا بسیج نامی برده نشده. هسته مرکزی نیروی قدس به عنوان واحد کوچکی در درون سپاه پاسداران و در حاشیه کنفرانس نهضت های آزادیبخش جهان در تهران و به تقلید از «کومینترن بین المللی» شکل گرفت. پس از انحلال واحد نهضت های آزدی بخش، افراد آن به صورت داوطلب به وزارت اطلاعات و دیگر یگان های نظامی امنیتی جمهوری اسلامی ملحق شدند. گروهی نیز در مراحل بعد به «قرار گاه ثامن الائمه» منتقل شدند. در جریان جنگ با عراق نیروهای قرار گاه ثامن الائمه بمنظور برقراری تماس با کرد های شمال و شیعیان جنوب عراق تلاش هایی را بعمل آوردند که چندان مؤثر نبود. پس از شروع جنگ درلبنان و اشغال بیروت در سال ١٩٨٢ توسط اسرائیل، نیروهای سپاه در دره بقاع و شهر بعلبك حضور یافتند. از این گروه در گذشته به عنوان ”سپاه لبنان” نیز یاد شده است. در پاره ای از گزارش های منابع ایرانی پیرامون خلع سلاح تیپ ششم ارتش لبنان توسط حزب الله آن کشور، از نسبت دادن غیر مستقیم عملیات یاد شده به سپاه پرهیز نشده است.

شکل سازمانی تازه
در سال ٢٠٠٠ نیروی قدس با جذب نیروهایی از قرارگاه های ثامن، نصر، رمضان، سپاه لبنان، پاره ای از نیرو های وزارت اطلاعات و واحد اطلاعات سپاه، شکل سازمان یافته تری بدست آورد. نیروی قدس با وجود در اختیار داشتن تعداد قابل ملاحظه نفرات، در یک واحد پادگانی مشخص مستقر نیستند و پرسنل آن در مراکز آموزشی و رزمی نیروی زمینی، دریایی و هوایی سپاه آموزش دیده و آماده عملیات می شوند. از مدتی قبل ظاهراً تصمیم گرفته شده که پرسنل نیروهای قدس از اسامی جعلی نیز استفاده کنند. سپاه علاقمند است که افراد نیروی قدس را از نظر مهارت و قدرت با پرسنل تیپ ٦٥ ارتش (کلاه سبزها) مقایسه کنند. این افراد مانند نیروهای ”اس آ اس” بریتانیا و یا ”خوک های دریایی” آمریکا، ضمن آموزش برای عملیات نظامی بخصوص در پشت خطوط دشمن، برای مقاومت در برابر شکنجه و بازجویی های سخت نیز آماده می شوند. چهار تن از افراد این نیرو پیشتر توسط نظامیان آمریکا در سلیمانیه دستگیر شدند. فرماندهی مستقل و مستقیم این نیرو را به رهبر جمهوری اسلامی نسبت می دهند. فرمانده ستادی این نیرو و مسئول عملیات آن قاسم سلیمانی است که از جمله معلولین جنگ ایران و عراق است.

نقش قاسم سلیمانی؛ قاسم سلیمانی کرمانی است و پیش از تصدی عملیات نیروی قدس فرمانده لشکر ٤٢ ثارالله را در کرمان بر عهده داشته. قاسم سلیمانی بخصوص پس ازطرح ادعای تلاش های اسرائیل و آمریکا برای کشتن او، در مجامع عادی دیده نشده. آخرین حضور اعلام شده او مربوط به ١٠ شهریور سال ١٣٨٦ و زمان تغییر یحیی رحیم صفوی فرمانده سابق سپاه است و از آن پس در هیچ مراسم رسمی دیگری دیده نشده است.

طراحی ترور شاپور بختیار در پاریس و همچنین منفجر ساختن انجمن یهودیان آرژانتین (دایا) و مرکز فرهنگی اسرائیل در بوئنس آیرس (آمیا) را که به کشته شدن ٨٥ تن و زخمی شدن بیش از ٢٥٠ نفر انجامید به نیرو های قدس نسبت می دهند. بنظر می رسد که همزمان با تشدید انزوای سیاسی ایران، نفوذ نیروی قدس در هدایت سیاست جمهوری اسلامی افزایش یافته است. یک مسئول سیاسی آمریکا نیز (بدون ذکر نام) اخیراً طی گفتگویی با خبرگزاری رویترز این نکته را مورد تأکید قرار داد. پیش از این سیاست خارجی ایران در عراق و افغانستان مستقیماً تحت تأثیر تصمیمات سپاه و نیروی قدس قرار داشت.

از یک سال قبل به این سو، کنترل سیاست خارجی ایران در سوریه بیش از پیش در اختیار سپاه و نیروی قدس قرار گرفته و از این لحاظ وزارت خارجه کاملاً به ایفای نقش ستادی قانع و در دمشق به حاشیه رانده شده است. به نسبت، تأثیر قاسم سلیمانی در سیاست خارجی ایران در رابطه با سوریه افزایش یافته است. بازماندن احمد موسوی سفیر ایران در سوریه از راه یابی به مجلس اسلامی (از حوزه اهواز) طی انتخابات اخیر به گونه ای میزان اندک نفوذ و اهمیت سفیر ایران در دمشق را به نمایش میگذارد، حال آنکه علی اکبر محتشمی سفیر پیشین ایران در دمشق، حتی بعد از پایان دوران سفارت همچنان تا مدت ها از جمله مهره های اصلی در حاکمیت جمهوری اسلامی محسوب می شد.

از این لحاظ، سفر کوفی عنان میانجی صلح سازمان ملل در سوریه را به تهران میتوان بصورت تنگاتنگ با موضوع حضور نظامی ایران در سوریه و ضرورت دور زدن کانال های دیپلماتیک، مرتبط دانست. مقاومت یک ساله رژیم اسد در برابر مخالفان را میتوان تا حدود زیادی به پشتیبانی همه جانبه جمهوری اسلامی و حمایت نظامیان از حکومت دمشق نسبت داد. پیشتر مقامات ایران از قول مسئولان سوری نقل می کردند که سوریه حفظ مناسبات دوستانه با ایران را به صلح با اسرائیل ترجیح میدهند. در جریان میزبانی مذاکرت آینده اتمی با گروه (١+٥)، ایران مناسبات دوستانه، با اهمیت و حساس خود را با کشور همسایه ترکیه، به دلیل ادامه حمایت از رژیم سوریه، عملا در خطر قرار داد و واکنش خشمگین اردوغان نخست وزیر آن کشور را موجب شد. روشن نیست که طی دیدار روز ١١ ماه آوریل خود از تهران کوفی عنان قادر به جلب همراهی جمهوری اسلامی و نظامیان با طرح صلح ٦ ماده ای خود در سوریه خواهد شد یا خیر؟ علیرغم امید اندک، بدون شک طرح چنین درخواستی هدف اصلی سفر عنان به تهران است.

۷+ + + + + + + + +

سود کلان بانک های روسی و چینی و نیز سامان، پاسارگاد و کارآفرین از تحریم ایران:
جرس : به گزارش منابع خبری، در حالیکه بانک های بزرگ بین المللی بدلیل تحریم ها از همکاری با بانک ها و موسسات مالی ایرانی خودداری می کنند، بانکهای کوچک و ناشناخته وارد بازار پر در آمد داد و ستد با ایران شده اند. به گزارش بازتاب، وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: بانک روسیه ـ چک که مقر آن در مسکو است و بانک کانلون چینی از جمله موسسات مالی هستند که با چند برابر هزینه معمولی به انجام امور مالی جمهوری اسلامی روی آورده اند. وال استریت ژورنال به نقل از منابع بانکی نوشته است که اینگونه بانک های کوچک و ناشناخته علاوه بر هزینه های عادی برای انجام معاملات مشروع و قانونی با ایران بیش از شش درصد کمیسیون دریافت می کنند.

تا دو سال پیش و قبل از شدت یافتن تحریم ها علیه ایران بانک های کشور های عربی تنها حدود دو درصد حق الزحمه از ایران دریافت می کردند. اکنون این هزینه ها بیشتر از سه برابر شده و به گفت ترور هوسر، یکی از تحلیل گران اقتصادی در نیویورک بخش بزرگی از این هزینه ها هم از طرف مشتریان ایرانی پرداخت می شود نه صادر کنندگان کالا به ایران. به نوشته وال استریت ژورنال در ماه فوریه سال جاری، دو ماه پیش،پس از اینکه خبر همکاری بانک روسیه چک با موسسات مالی ایران در محافل مالی پخش شد مراجعه به این بانک بشدت افزایش یافت. ماه گذشته رومن پوپوف، رئیس و سهامدار اصلی این بانک به ریاست شورای بازرگانی روسیه و ایران انتخاب شد. آقای پوپوف قول داد روابط تجاری بین دو کشور را گسترش دهد.

سخنگوی بانک روسیه ـ چک از اظهار نظر در باره حجم معاملات انجام شده برای مشتریان ایرانی این بانک خودداری کرده است. بانک کانلون هم که متعلق به شرکت ملی نفت چین است حاضر نشده در باره روابط مالی اش با ایران توضیحی بدهد. در سوئیس نیز بانک هیندوجا به سرویس دهی به شرکت های سوئیسی که به ایران مواد غذایی صادر می کنند ادامه می دهد. یکی از مدیران بانک هیندوجا به وال استریت ژورنال گفته است با تائید دولت سوئیس این بانک به گشایش اعتبار اسنادی برای صادرات عمده محصولات کشاورزی به ایران ادامه می دهد. در ایران هم بدنبال تحریم بانک مرکزی و بیشتر بانک های دولتی اکنون سه بانک خصوصی کوچک عهده دار انجام بخشی از امور مالی بانک های بزرگ ایرانی شده اند. به نوشته وال استریت ژورنال بانک های سامان، پاسارگاد و کار آفرین در چند ماه اخیر فعالیت های خود را در این زمینه افزایش داده اند.

از سوی دیگر در ماه های اخیر بسیاری از بانک های بزرگ بین المللی از بازار ایران خارج شده اند و یا روابط مالی خود با ایران را بشدت کاهش داده اند. بانک فرانسوی سوسیته جنرال، بانک هلندی رابوبانک، بانک صنعتی کره جنوی و ووری بانک سئول از جمله موسسات مالی بزرگی هستند که با ایران قطع رابطه کرده اند. بانک های مرکزی امارات متحده عربی و قطر نیز از جمله نهادهای مالی دولتی هستند که به آن ها گفته شده از گشایش اعتبار برای معاملات مربوط به ایران خودداری کنند.

این اقدام بانک های بزرگ جهانی سبب شده است حتی برخی از معاملات معمول و قانونی با ایران هم با مشکل روبرو شود. اخیرا چند شرکت صادر کننده تجهیزات پزشکی در آلمان مجبور شدند قراردادهای خود با ایران را لغو کنند زیرا آن ها نتوانسته اند بانکی را پیدا کنند که آماده انجام امورمالی با ایران باشد.

در چند ماه اخیر و باشدت یافتن تحریم های مالی و بانکی علیه ایران به نوشته وال استریت ژورنال شرکای تجاری ایران به شیوه های دیگری از مبادله ارز برای خرید و فروش کالا روی آورده اند. در شیوه های بکار گرفته شده از اشخاص و یا شرکت های ثالث برای ردو بدل کردن پول استفاده می شود. مشتری ایرانی پولی را که بابت خرید کالاهای وارداتی باید بپردازد در یک بانک ایرانی واریز می کند و فروشنده کالا پول خود را از یک بانک خارجی دریافت می کند. در این میان فرد و یا شرکتی که این نوع معاملات مالی را انجام می دهد حق الزحمه مناسبی دریافت می کند.

شیوه دیگر هم خرید ال سی یا گشایش اعتبار سندی از طرف شخص و یا شرکت ثالثی است که مسئولیت گرفتن پول از طرف ایرانی را می پذیرد. وال استریت ژورنال به نقل از منابع خود نوشته است که دراینگونه معاملات تجاری طرف ایرانی معمولا بین شش تا هشت درصد حق الزحمه می پردازد.

۸+ + + + + + + + +

جلیل محمد قلی زاده بنیانگذار مجله فکاهی ملا نصرالدین؛ ملا نیروی مخرب جامعه:
کیهان آنلاین : جلیل محمد قلی زاده بنیانگذار مجله فکاهی ملا نصرالدین در شماره ۲۵ آن روزنامه در سال ۱۹۰۸ اوضاع ایران را با نقشی که ملایان در آن بازی می کردند این گونه پیش بینی کرد: «اگر با این نیروی مخرب جامعه و تاریخ کهن تسویه حساب نشود، خواه انقلاب مشروطه بشود یا نشود، این میکرب ها می مانند و من می ترسم در آینده نزدیکی چشم باز کنید و ببینید هشتصد ملا یک جا خلق شده، ملا همه امور مملکت را به دست گفته، همه ی ثروت شما را به باد داده، شما را به امان خدا سپرده و افسارتان را به بیگانگان رها کرده!»
مجله فکاهی ملانصرالدین بیش از صد سال پیش


۱۰+ + + + + + + + +

یورش بسیجیان به مراسم گرامیداشت دانشجوی جان باخته كیانوش آسا در کرمانشاه:
بنابر گزارش ها، روز پنجشنبه ۲۵/۱۲/۹۰، شماری از بسیجیان پایگاه مقاومت منتظران شهادت واقع در باغ فردوس كرمانشاه، دانشجویان و مردم كرمانشاه را كه برای گرامیداشت یاد و خاطره كیانوش آسا دانشجوی جان باخته جنبش مردم ایران بر مزارش گردآمده بودند، مورد فحاشی قرار دادند و سپس اقدام به ضرب و شتم دانشجویان و جوانان كرمانشاهی نمودند كه بسیاری از حاضرین با پشتیبانی از جوانان و دانشجویان كرمانشاهی، بسیجیان مزدور را به شدت تنبیه کردند. با وجود آنكه بسیجیان مجهز به اسپری اشك آور، باتوم، دستبند و شوكر بوده اند اما در نهایت از ترس پا به فرار می گذارند. کیانوش آسا، دانشجوی نخبه ی مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی شیمی در دانشگاه علم و صنعت بود که در روز ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ پس از حضور در راهپیمایی پرشکوه آن روز، با گلوله ی مامورانی که هیچگاه معرفی نشدند، کشته شد. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

۱۱+ + + + + + + + +

اجرای احکام اسلام اهریمنی؛ رژیم  ۹ زندانی را در کرمان، بم، اصفهان و طبس به دارآویخت:
حکومت اسلامی ۹ زندانی را در دو روز گذشته در شهرهای گوناگون ایران به دار آویخت. ۵ از این زندانیان در زندان های کرمان و بم حلق آویز شدند. دو زندانی نیز در اصفهان به دارآویخته شدند و دو تن دیگر نیز در زندان طبس اعدام شدند. دستگاه قضایی رژیم اسلامی همچنین حکم اعدام سه زندانی دیگر را نیز در اصفهان صادر کرده است.

۱۲+ + + + + + + + +

دو تن از مادران عزادار محاکمه می‌شوند:
خبرگزاری هرانا : حکیمه شکری و ندا مستقیمی دو تن از مادران عزادار (مادران پارک لاله) به همراه مهدی رمضانی، پدر رامین رمضانی از جانباختگان اعتراضات مردمی پس از دهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸، صبح امروز در شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه می‌شوند. حکیمه شکری، ندا مستقیمی و مهدی رمضانی که در آذر ماه سال ۱۳۸۹ در جریان بزرگداشت سالروز تولد امیر ارشد تاجمیر در بهشت زهرا، بازداشت شده بودند، صبح امروز، چهارشنبه بیست و سوم فروردین ماه به شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب جهت محاکمه، فراخوانده شدند. امیر ارشد تاجمیر، یکی از کشته شدگان تجمعات ۶ دی ماه سال ۱۳۸۸ (عاشورا) است که خانواده‌ی وی در ۱۴ آذرماه ۱۳۸۹ به منظور یادبود وی مراسمی را در گورستان بهشت زهرا برگزار کرده بودند. در جریان همین مراسم اما ماموران امنیتی چندین تن از جمله پدر رامین رمضانی، حکیمه شکری و ندا مستقیمی را بازداشت نمودند که البته تمامی افراد، به غیر نامبردگان، بعد از بازجویی سرپایی آزاد شده بودند. بر این اساس خانم شکری که به مدت سه ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس بود، تاکنون به قید وثیقه‌ی ۲۵۰ میلیون تومانی و به طور موقت آزاد است. هم‌چنین ندا مستقیمی، یکی دیگر از اعضای گروه مادران عزادار نیز پس از گذشت یک ماه از زمان بازداشت، با قرار وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. شایان ذکر است که بر اساس گفته‌ی بازجویان وزارت اطلاعات این دو تن با اتهاماتی نظیر ”جاسوسی” و ”اقدام علیه امنیت ملی” مواجه‌اند.

۱۳+ + + + + + + + +

قاتل شاپور بختیار جمهوری اسلامی است:
رژیم های دیکتاتوری مثل جمهوری اسلامی فکر میکنند با حذف فیزیکی افراد می توانند اندیشه آن ها را از بین ببرند اما اشتباه می کنند اندیشه دکتر بختیار و سایر قربانیان ترورهای سیاسی زنده است هرچند خودشان حذف فیزیکی شده اند. به گزارش روزآنلاین، اعضای خانواده شاپور بختیار، آخرین نخست وزیر ایران در دوران پهلوی در مصاحبه با ”روز” اعلام کردند عدالت درباره این ترور سیاسی، زمانی اجرا خواهد شد که قاتلان اصلی و آمران ترور وی در دادگاه محاکمه شوند و براساس قانون به مجازات برسند. شاپور بختیار، در سال ۱۳۷۰ در پاریس و در منزل شخصی اش به قتل رسید. او پیشتر و در سال ۱۳۵۹ از یک سوقصد جان سالم به در برده بود.

صحبت های اخیر محمد نوری زاد درباره چگونگی ترور او که به نقل از ابوالقاسم طالبی بیان شده بود، بار دیگرافکار عمومی را متوجه ترور مخالفان سیاسی جمهوری اسلامی در خارج از کشور ساخت. آقای نوری زاد به نقل از ابوالقاسم طالبی نحوه کشته شدن شاپور بختیار توسط نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی را شرح داده بود. هرچند برخی وب سایت ها در بازتاب سخنان او از حضور سینماگران یا داشتن نقش طالبی در این ترور سیاسی سخن به میان آوردند اما آقای نوری زاد در تماس خبرنگار ”روز” اعلام کرد که آقای طالبی، نحوه کشته شدن بختیار را به نقل از یک مامور اطلاعاتی برای او روایت کرده و اگر کسی برداشت کرده که خود طالبی در این قضیه نقش داشته اشتباه برداشت کرده است. ابوالقاسم طالبی، کارگردان سینما و سازنده فیلم قلاده های طلا است؛ فیلمی که بر پرده های سینمای ایران در اکران است و کسانی که این فیلم را دیده اند می گویند فیلمی بر علیه جنبش سبز و معترضان به انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در دوسال پیش است. آقای نوری زاد می گوید که ابوالقاسم طالبی عضو اطلاعات اصفهان بوده و اگر چه بعدها به حوزه سینما آمده اما کماکان ارتباطاتش را با نیروهای اطلاعاتی و سازمان اطلاعاتی جمهوری اسلامی حفظ کرده است. او می گوید بازگویی چگونگی کشته شدن بختیارتوسط او به این دلیل بوده که ”این ماجرا روی دل من سنگینی میکرد”. این اولین بار است که در داخل کشور و به نقل از یک مامور اطلاعاتی، درباره کشته شدن و نحوه ترور شاپور بختیار توضیحاتی داده می شود.

اعضای خانواده آقای بختیار به ”روز” می گویند ساماندهی ترور وی از سوی دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی کاملا محرز بوده و در دادگاه محاکمه قاتلان بختیار در فرانسه، شواهد و مستندات بسیاری در این زمینه ارائه شده است. فریدون بختیار، پدر همسر شاپور بختیار که پسرعموی او نیز هست به ”روز” می گوید: «از اینکه یک مامور اطلاعاتی جمهوری اسلامی با این وقاحت درباره کشتن یک انسان صحبت می کند و آن را برای دیگران شرح می دهد و با افتخار می خواهد فیلمی از آن ساخته شود، تعجب نمی کنیم. برای همه روشن است که جمهوری اسلامی، یک حکومت تروریستی است و در دادگاه محاکمه قاتلان دکتر بختیار در فرانسه هم کاملا به اثبات رسید که ترور توسط جمهوری اسلامی انجام گرفته.»

او می افزاید: «در این روایت از نحوه ترور هم اشتباهاتی وجود دارد. سه نفری که دکتر بختیار را کشتند نه با لباس سعودی یا عربی، بلکه به عنوان کسانی که از ایران برای دادن اخبار به دکتر بختیار آمده اند پیش او رفتند. جمهوری اسلامی پیشتر هوشنگ بویراحمدی، از اعضای نهضت ملی و یکی از ۱۵ نفری را که اجازه رفت و آمد به خانه دکتر بختیار داشت بود، خریده بود و توسط اوعلی وکیلی راد و محمد آزادی هم وارد خانه دکتر شدند و او را به قتل رساندند. دکتر بختیار پس از سوقصد سال ۵۹ تحت محافظت پلیس فرانسه بود و رفت و آمد به خانه اش با کنترل پلیس صورت می گرفت اما متاسفانه پلیس فرانسه هم در این زمینه خیلی کوتاهی و بد عمل کرد به طوریکه دو روز بعد از ترور، جنازه دکتر و منشی اش در خانه رویت شد. لذا ابهامات زیادی در این زمینه وجود دارد که براین مساله که پلیس فرانسه هم با جمهوری اسلامی معامله کرده بوده دامن می زند.»

فریدون بختیار سپس می گوید که بحث عصا و ضربات عصا که در این روایت آمده نادرست است اما نکته مهم این است که با هر روایتی که بخواهند مطرح کنند قاتل دکتر بختیار جمهوری اسلامی است. ۲۰ سال پس از ترور شاپور بختیار، پدر همسر او می گوید: این ۲۰ سال بر خانواده ما خیلی سخت گذشته. یک بعد قضیه ترور یک شخصیت سیاسی است؛ شخصیتی که اگر می بود منشا خدمات بسیاری برای کشورش بود و امروز هم به او و توان و اندیشه اش نیاز است. اما بعد دیگر عزیزی است که از خانواده ما رفته؛ آن هم عزیزی که در خانواده بختیاری به شدت مورد علاقه همه بود.

او می افزاید: «بر خانواده ما خیلی سخت گذشته؛ خانواده ای که می توانست انتقام بگیرد و توان انتقام گرفتن را داشت، اما ما اهل آدم کشی نیستیم چون برای روی کار آمدن قانون و قانونمداری خیلی زحمت کشیده ایم و هرگز قانون شکنی نمی کنیم. وقتی قاتل دکتر را آزاد کردند و به ایران بازگشت و گل گردنش انداختند ما هم می توانستیم انتقام بگیریم اما همه چیز را سپرده ایم به قانون و عدالت. و می دانیم که روزی عدالت در این زمینه اجرا خواهد شد و آمران و عاملان ترور دکتر به مجازات خواهند رسید.» علی وکیلی راد، یکی از قاتلان شاپور بختیار است که در دادگاهی در فرانسه به حبس ابد محکوم شده بود او اما پس از ۱۹ سال زندان در فرانسه آزاد شد و به ایران بازگشت و مسئولین جمهوری اسلامی در حالی با حلقه گل به استقبال او رفتند که دست داشتن خود در ترور دکتر بختیار را رد می کردند.

قاتل بختیار هرگز ابرازندامت نکرد
آخرین نخست وزیر ایران در دوران پهلوی، در سال ۵۹ نیز توسط انیس نقاش، چریک لبنانی هدف سوقصد قرار گرفته بود. او موفق به کشتن آقای بختیار نشد اما یک شهروند فرانسوی و یک نیروی پلیس این کشور در این سوقصد کشته شدند. انیس نقاش هم در دادگاه فرانسه به حبس ابد محکوم شده بود اما یک دهه بعد آزاد شد و به ایران رفت. او پس از بازگشت به ایران در مصاحبه با خبرگزاری فارس اعلام کرد که ”از تهران گفتند که بختیار باید هرچه زودتر کشته شود”...

۱۴+ + + + + + + + +

رئیس حوزه هنری: اجازه اکران حداقل ۱۵ فیلم نامناسب امسال را نمی دهیم:
مراسم گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی در حالی برگزار شد که رئیس حوزه هنری در مورد دلیل عدم اکران نوروزی فیلم‌های امسال در سینماهای متعلق به حوزه هنری گفت: «ما اجازه نداریم امکانات‌مان را در خدمت تفکراتی قرار دهیم که اخلاق اسلامی و نجابت خانواده‌ها را نشانه گرفته‌اند. حداقل ۱۵ تا از فیلم‌های در نوبت اکران امسال، در سینماهای حوزه هنری نمایش داده نخواهند شد.»  به گزارش مهر، محسن مومنی شریف؛ رییس حوزه هنری در مراسم گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی گفت: «این روز فرصتی برای نگاه به کارنامه افتخارآمیز ادبیات و هنر انقلاب اسلامی است. جامعه هنرمندان متعهد برای ترویج آرمان‌های انقلاب اسلامی علاوه بر کوشش‌های مقدسی که در خلق و تولید آثار ارزشمند در برهه‌های مختلف داشته‌اند در روزگار دفاع مقدس و سال‌های بعد از آن بیش از ۹۰۰ شهید تقدیم کرده‌اند».

۱۵+ + + + + + + + +

حزب‌الله رشت، سینما سپیدرود را تعطیل کرد:
خبرگزاری هرانا : گزارش‌ها حاکی از آن است که حزب‌الله رشت، در اعتراض به اکران فیلم ”گشت ارشاد” سینما سپیدرود این شهر را تعطیل کرد. روز یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۰ عده‌ای که خود را ”امت حزب‌الله” معرفی می‌کردند، در مقابل سینما سپیدرود رشت واقع در سبزه‌میدان تجمع کردند و به اکران فیلم سینمایی ”گشت ارشاد” اعتراض نمودند. این افراد چندین اعلامیه‌ی کاغذی حاوی شعار به در و دیوار و بیلبوردهای تبلیغاتی این سینما چسباندند و سپس وارد سینما شده، مردمی را که در یکی از سالن‌ها مشغول تماشای این فیلم بودند، به بیرون از سینما هدایت کردند و بر در سینما و اتاقک گیشه قفل زدند. به گزارش پارسینه، ”فیلم گشت ارشاد توهین به رکن نظام و انقلاب یعنی عزای سالار شهیدان را هدف تمسخر و تخریب قرار می‌دهد.”، ”آقای وزیر جواب ملت بصیر فیلم گشت ارشاد نیست”، ”ما مهاجرانی نمی‌خواهیم”، ”این سینمای فاسد تعطیل باید گردد، آن مسئول بی‌غیرت تعزیر باید گردد” و ”ما امت حزب‌الله بیداریم، از مسئولین بی‌غیرت بیزاریم” تعدادی از شعارهای چسبیده شده به دیوارهای این سینما ست. شنیده‌ها حاکی است علی‌رغم این اعتراضات مجوز اکران «گشت ارشاد» در استان گیلان لغو نشده اما اداره‌ی کل ارشاد اسلامی استان از مدیران سینماها درخواست کرده بیلبوردهای این فیلم را از دیوار سینما بردارند.

بازگشائی تازی نامه، از استاد فرود منوچهری فولادوند:
بخشنامه سیاسی یا سوره ی آل عمران ازآیه یا بند ۱۰۴ به بعد... باید از شما گروهی باشند که دیگران را به خیر فراخوانی کنند... این همان امر به معروف و نهی از منکر است...  معروف و منکر چیست موهایت از حجاب بیرون آمده  شلاق بخور... آستین کوتاه پوشیدی آقا برو زندان، این روزنامه را نوشتی خارج از معروف است...  اگر انسانی نخواهد جهاد کند باید امر به معروفش کرد که برو جهاد کن و اگرانسانی حاضر نشود جنایت کند، باید امر به معروفش کرد تا جنایت کند... تمام ریشه های دیکتاتوری که امروز در جهان اسلام ریشه دوانده از همین است... به گفته ی این کتاب تمام دیکتاتورهایی که درجامعه چرخ های زندگی مردم را می خواهند به میل خودشان حرکت بدهند، رستگاران می شوند...
http://youtu.be/SlkUZEW3Rfs

۱۶+ + + + + + + + +

فعالان حوادث ۸۸ حق ورود به دانشگاه‌ها را ندارند:
سایت دیگربان : کامران دانشجو٬ وزیر علوم اعلام کرد «کسانی که در فتنه سال ۸۸ فعال بوده و بعد از اتمام حجت» علی خامنه‌ای «همچنان به فتنه‌گری ادامه دادند، حق ورود به دانشگاه‌ها را ندارند.» به گزارش خبرگزاری ایرنا٬ آقای دانشجو این مطلب را روز سه‌شنبه ۲۲ فروردین در مراسم افتتاح «پارک علم و فناوری» بیان کرده است. وی گفته است: «در صورتی که این افراد جذب دانشگاه‌ها شوند، ما پاسخی برای مردم قهرمان و بسیجی ایران که حماسه ۹ دی را آفریدند، نداریم.»

اظهارات کامران دانشجو در شرایطی بیان می‌شود که از زمان آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات سال ۱۳۸۸ فشار‌ها علیه فعالان دانشجویی و دانشگاهی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. این تهدید وزیر علوم نشان می‌دهد مقام‌های جمهوری اسلامی محدودیت‌ها و فشار‌ها را علاوه بر دانشگاهیان به مدارس و دبیرستان‌ها نیز کشانده‌اند. کامران دانشجو با این سخنان٬ آن‌دسته از جوانانی که آماده ورود به دانشگاه هستند و در دوران دبیرستان یا هنرستان در اعتراض‌های سال ۸۸ شرکت کرده‌اند را به صراحت تهدید کرده است. به نظر می‌رسد مقام‌های جمهوری اسلامی از این طریق نیز قصد دارند خانواده‌ها و جوانان معترض را از حضور در فعالیت‌های اعتراضی منع کنند.

آیا این افراد حق ورود به دانشگاه را دارند؟!
آقای فرهاد دانشجو! آیا این افراد حق ورود به دانشگاه را دارند؟!... اگر این ها را به دانشگاه راه ندادید، چشم ما هم وارد دانشگاه نمی شویم! ” گناه ملت ماچیست، به جز فریاد آزادی...”
http://greencity20.blogspot.co.uk/2012/04/blog-post_10.html

۱۷+ + + + + + + + +

انتخابات نمایشی و تقلب های گسترده؛ نماینده مجلس رژیم: وضعیت کشور بسیار بد و اسفبار است:
به گزارش خبرآنلاین نماینده آبادان در مجلس گفت: «برای اولین بار با محدودیت های بسیار امکان حضور یک طیف سیاسی خاص در انتخابات داده نشد.» وی ادامه داد: «برخی به دلیل شرایط موجود از خیر نامزدی گذشتند و برخی در میانه راه رد صلاحیت شدند اما در عوض برخی دیگر با تکیه بر کانون های قدرت و ثروت وارد عرصه رقابت شده و در حالی خود را پیروز می خوانند که اصلا رقیبی نداشتند. آن ها واقف نیستند که با این کارها چه آسیبی به اعتماد مردم می زنند.»

کعبی همچنین گفت: «در حوزه انتخابیه من دخالت دولت مشهود بود. به طوری که صلاحیت من پس از تایید، رد می گردد و تیم انتخاباتی بنده را پیش از انتخابات بازداشت و پس از انتخابات آزاد کردند! ازجمله اینکه برادر من را بازداشت کردند‌.» کعبی با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در حوزه انتخاباتی وی مشهود بوده است، ادامه داد: «آرای بنده را به نام فردی که همنام بنده بود و در انتخابات شرکت کرده بود ثبت کردند. در حالی که در موارد مشابهی که در تهران بوجود آمد، آرای مشابه را به نام نامزد مشهور زدند.» وی در بخش دیگری از نطق خود وضعیت کشور را بسیار بد و اسفبار توصیف کرد و گفت: «دولت آقای احمدی نژاد یک دولت ناکارآمد و شکست خورده است و می خواهد به مردم آدرس غلط دهد. به نظر من پاسخ های تمسخرآمیز او در روز طرح سوال از رییس جمهور کمتر از به توپ بستن مجلس در زمان محمدعلی شاه قاجار نبود. دولت می‌خواهد کاستی‌های خود را با تمسخر و توهین به مجلس جبران کند».

+ + + + + + + + +

حکومت فاسد اسلامی؛ گسترش اختلاس، رشوه خواری، رانتخواری، دروغ و افترا در جامعه:
یک نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دولت از اینکه بعضا دروغ در میان برخی مسئولین شایع شده است، ابراز تاسف کرد. به گزارش خبرآن لاین، محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان با اشاره به انتخابات مجلس، گفت: «متاسفانه دروغ و تهمت و افترا در میان برخی مسئولین شایع شده است.» وی با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی، گفت:  دروغ در حال تبدیل شدن به یک عرف نه در سطح مردم بلکه در مسئولین شده است».

۱۸+ + + + + + + + +

وقوع زلزله‌ شدید در سوماترای اندونزی و هشدار سونامی:
دویچه وله  : خبرگزاری‌ها در خبری فوری از وقوع زلزله‌ای با شدت ۸ و ۹دهم ریشتر در روز چهارشنبه/۱۱ آوریل در ساحل غربی شمال سوماترای اندونزی خبر داده‌اند. رویترز می‌‌نویسد، در پی این زمین‌لرزه در استان آچه اندونزی، در جزیره سوماترا در تمامی سواحل اقیانوس هند هشدار سونامی داده شده است.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

هم میهنان گرامی، افزایش اخبار مربوط به جنایات رژیم بر علیه فرزندان ایران نشانه قدرت او نیست، بلکه نشانه افزایش مبارزات فرزندان ایران است که با تناسبی صد چندان در حال افزایش است. با گذشت هر روز  توانائی مبارزانی ایرانیاران افزایش می  یابد و زمینه های بیشتری در مبارزات مدنی و سیاسی و نظامی در بر می گیرد. رژیم با گذشت زمان و افزایش درگیری هایش با مبارزین در عرصه بین المللی نیز پشتیبانی خود را دارد از دست می دهد. رژیم در مقابل مبارزه همه گیر و رهبری توانای آن، تنها با وحشی گری بیشتر مقابله می کند. رژیم کاملا اسلامی ایران تا آخرین لحظه شکنجه، قتل و جنایت خواهد کرد. جنایت و خشونت از فروزه های این مرام ننگین است و جز این نباید انتظار دیگری داشت.

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

زندانیان سیاسی؛ نگهداری کوهیار گودرزی در بند ۲۰۹، مصداق شکنجه است:
بیانیه کمیته گزارشگران حقوق بشر: ادامه نگهداری کوهیار گودرزی در بند ۲۰۹، مصداق شکنجه است. کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر و عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر که هم‌اکنون وارد نهمین ماه بازداشت خود شده است، بدون هیچ‌گونه دلیل مشخصی هم‌چنان در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود. گودرزی که بیش از ۵۰ روز در سلول انفرادی به سر برده است، مدتهاست که علی‌رغم پایان یافتن بازجویی‌هایش، در سلول های ۲ یا ۳ نفره در بند ۲۰۹ به سر می‌برد. بند ۲۰۹ زندان اوین که متعلق به وزارت اطلاعات است، دارای سلول‌های کوچک تک‌نفره و یا دو نفره است. زندانیان عموما در دوران بازجویی، در این بازداشتگاه نگهداری می‌شوند و پس از آن می‌بایست به بند عمومی انتقال پیدا کنند. وجود قوانین سخت‌گیرانه و حاکم بودن فضای امنیتی در بند ۲۰۹، از جمله مسائلی است که زندانیان را در طولانی مدت دچار مشکلات و آسیب‌های روحی و روانی جدی می‌کند. داشتن چشم‌بند، رعایت قانونِ سکوت، محدود بودن استفاده از سرویس بهداشتی، نداشتن حق تماس و ملاقات هفتگی با خانواده، عدم دسترسی به کتاب و روزنامه و نداشتن هواخوری مستمر از جمله مواردی است که بیشترین فشار را بر زندانیان وارد می‌کند.

زندانیان بند ۲۰۹، تمام اوقات روزانه خود را در یک سلول کوچک، که گاهی راه رفتن نیز در آن سخت است، می‌گذرانند. کوهیار گودرزی که بیش از ۸ ماه است در چنین شرایطی به سر می‌برد. گودرزی که یک ماه پیش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران مورد محاکمه قرار گرفته و به ۵ سال حبس و تبعید به زندان شهرستان زابل محکوم شده است، در طی ۹ ماه گذشته ملاقاتی با اعضای خانواده‌ی خود نداشته است. پروین مخترع مادر وی نیز، یک روز پس از بازداشت او در شهر کرمان دستگیر شد و در روز ۲۸ اسفندماه با صدور حکم جریمه نقدی از سوی دادگاه، از زندان آزاد شد. وی هنوز موفق به ملاقات با فرزند خود نشده است.

بازگشائی تازی نامه، از استاد فرود منوچهری فولادوند:
بخشنامه سیاسی یا سوره ی  الأنفال ازآیه یا بند ۱۲ به بعد... هنگامی که الله نتوانست انسان ها را هدایت کند، گفت: «من بزودی در قلب های ناباوران و دگراندیشان رعب و وحشت می  اندازیم... آقایان باورمندان، شما هم گردن مخالفان و دگراندیشان را بزنید و انگشتانشان را قطع کنید... این ها الله و رسول الله را دچار سختی کردند ... یکی الله را جلو انداخته و هرجنایتی می کند و خود را هم به الله می چسباند...
http://youtu.be/QSBeAoyBFjU

بخشنامه سیاسی یا سوره ی الحج، آیه یا بند ۲۱ به بعد... الله می گوید برای دگراندیشان گرز آهنین هم تدارک دیده ایم و شما می بینید دیوانگی و جنون صادر کننده این شکنجه گاه تا چه اندازه است این شکنجه در ذهن هیچ انسان شنیع نجس و لجن و بی پدرو مادری هم نمی بینید اصلا هر گناهی که کرده اصلا کافر، شما باید ببری اینگونه شکنجه اش بدهید... پس از این که تبدیل شد به ژله می گوید گرز آهنین هم برایشان درست می کنیم...  گرز آهنین درست کرده ایم تا هرگاه اراده کنند خارج شوند از این رنج، با گرز روی آن ها می زنیم و او را به شکنجه باز می گردانیم و می گوییم بچشید شکنجه آتش را... به راستی فرزندان ایران باید این ننگ نامه را مهر باطل شد رویش بزنند و آن را بیاندازند در زباله دان... الله باورمندانش را که عمل الصاحات انجام می دهند یعنی برای او می جگند جهاد می کنند مالشان را می دهند، جانشان را می دهند و ترک دیار می کنند، برایشان در بهشت نهرهایی آب روان و... فراهم می شود.
http://youtu.be/qeLhLOXTlKE


 ضرب و شتم خانواده زندانی سیاسی محکوم به اعدام:
بنابه گزارش ارسالی به ”فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” مورد ضرب و شتم قرار دادن و تهدید به بازداشت و ممانعت از ملاقت خانواده حبیب الله گلپری پور با عزیزشان شدند. روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه خانواده گلپری پور برای ملاقات با عزیز خود عازم زندان مرکزی سمنان شدند. هنگامی که این خانواده زندانی سیاسی محکوم به اعدام قصد ملاقات با عزیزشان را داشتند زندانبانان به دستور بازجویان وزارت اطلاعات مانع ملاقات این خانواده شدند. این امر باعث اعتراض خانواده گلپری پور شد و خواستار ملاقات با عزیز خود شدند.
زندانبانان وحشیانه به این خانواده یورش بردند و برادر این زندانی سیاسی را مورد ضرب وشتم قرار دادند و خانواده گلپری پور را تهدید به بازداشت نمودند. زندانبانان پس از اعتراض شدید این خانواده فقط به مادر زندانی سیاسی محکوم به اعدام حبیب الله گلپری پور اجازه ی ملاقات کابینی بسیار کوتاه دادند و سایر اعضای خانواده که صدها کیلومتر مسافت را طی کرد و هزینه های زیادی را صرف نموده بودند از ملاقات محروم کردند.

محاکمه ی یک زندانی سیاسی بر مبنای اتهام محاربه:
بنابه گزارشات رسیده به ”فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” زندانی سیاسی رضا جوشن از دستگیر شدگان قیام گسترده سال ۸۸ قرار است بر مبنای اتهام محاربه مورد محاکمه قرار گیرد. زندانی سیاسی رضا جوشن ۲۶ ساله با پرونده سازی جدید بازجویان وزارت اطلاعات قرار است ۲ اردی بهشت ماه در شعبه ی ۱ دادگاه انقلاب کرج توسط فردی بنام عاصف حسینی بر مبنای اتهام محاربه مورد محاکمه قرار گیرد. پرونده سازی جدید در حالی به جریان انداخته شده است که مدت محکومیت غیر قانونی این زندانی سیاسی خرداد ماه پایان می یابد. محکومیت زندانی سیاسی رضا جوشن سال گذشته پایان یافته بود ولی با پرونده سازی بازجو محبی به ۸ ماه دیگر محکوم شد که قرار است خرداد ماه پایان یابد. لازم به یادآوری زندانی سیاسی رضا جوشن ۱۰ آذر ۸۹ با یورش مامورین وزارت اطلاعات به منزلشان دستگیر شد و بیش از ۸ ماه در سلول های انفرادی قرار داده شد و در طی این مدت مورد شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات و بخصوص بازجو محبی قرار گرفت.

ممانعت از درمان محمد صدیق کبودوند  کنشگرحقوق بشر زندانی:
بنابه گزارشات رسیده به ”فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران”علیرغم وضعیت بسیار خطرناک جسمی فرزند فعال حقوق بشر که در بیمارستان بستری است بازجویان وزارت اطلاعات مانع ملاقات حضوری خانواده کبودوند با وی می شوند. روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه خانواده کبودوند به دادسرای انقلاب برای چندمین بار مراجعه کردند تا مجوز ملاقات حضوری با محمد صدیق کبودوند داشته باشند اما دادسرای انقلاب به آن ها گفت که ملاقات حضوری  مورد مخالفت مقامات بالا قرار گرفته است. در مورد وضعیت زندانیان سیاسی در هر مرحله ای که باشند بازجویان وزارت اطلاعات در مورد آن ها تصمیم می گیرند. فعال حقوق بشر محمد صدیق کبودوند از ناراحتی حاد قلبی رنج می برد و تا به حال چند بار دچار سکته ی قلبی شده است او همچنین از بیماری پروستات شدیدا رنج می برد و نیاز مبرم به عمل جراحی دارد، هر چند که چند هفته پیش  او را برای مدتی کوتاه به بیمارستان منتقل کردند و پزشکان متخصص بیمارستان تاکید کردند که نیاز ضروری به عمل جراحی دارد اما بازجویان وزارت اطلاعات مانع انجام عمل جراحی وی شدند و او را به زندان بازگرداندند. از طرفی دیگر فرزند فعال حقوق بشر محمد صدیق کبودوند در شرایط بسیار حاد و خطرناک جسمی در بیمارستان بستری است و محمد صدیق کبودوند به غایت نگران وضعیت فرزندش می باشد. اما بازجویان وزارت اطلاعات به او نه اجازه ی تماس تلفنی می دهند و نه اجازه ملاقات با فرزندش و از این طریق سعی دارند فشارهای روحی را علیه این فعال حقوق بشر و خانواده اش تشدید نمایند. این گزارش به کمیساریای عالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا و سازمان عفو بین الملل ارسال گردیده است.

آریا آرام نژاد، خواننده جوان ایرانی، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد:
آریا آرام نژاد، خواننده جوان ایرانی در فیس یوک خود نوشت: «متاسفانه با خبر شدم که دادگاه انقلاب در اقدامی عجیب، غیر موجه با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی مجددا من را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده است.
 
یک خواننده‌ رپ در زندان اوین به سر می‌برد:
خبرگزاری هرانا : امیر احسان تهرانی، فعال فرهنگی و حقوق بشری که از سوی دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس محکوم شده بود، از بیست و پنجم بهمن ماه سال گذشته جهت گذراندن دوران محکومیتش، در زندان اوین به سر می‌برد. امیر احسان تهرانی خواننده‌ی رپ و عضو گروه freedom band در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس است.

مدیر مسوول ”ملت ما” به حبس و شلاق محکوم شد:
بنابر گزارش ها، مدیرمسوول روزنامه ”ملت ما” پس از محاکمه در دادگاه مطبوعات به حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد. قضات شعبه ۷۸ دادگاه کیفری استان تهران مدیر مسوول روزنامه ”ملت ما” را به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و افترا، به شش ماه حبس، ۵۰ ضربه شلاق و یک میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کردند.

۱۹+ + + + + + + + +

وزیر علوم رژیم: ریشه همه مشکلات علوم انسانی است:
در ادامه اظهارات وزیر علوم مبنی بر ضرورت اسلامی کردن دانشگاه ها، وی صبح امروز بار دیگر اعلام کرد که همه مراکز آموزشی و دانشگاه‌های کشور باید اسلامی شوند. به گزارش دانشجونیوز، کامران دانشجو از علوم انسانی غربی به عنوان ریشه همه مشکلات در دانشگاه ها یاد کرده است. کامران دانشجو، وزیر علوم، صبح امروز در سخنانی در قم اظهار داشت: «یکی از مشکلات اساسی دانشگاه‌های ما ترویج اندیشه مادی غرب و ریشه آن غربی بودن علوم انسانی است.» وی همچنین از آموزش و ترویج ”اندیشه مادی غرب” در علوم انسانی انتقاد کرد: بر این اساس لازم است تا دانشگاه های ما از نظر محتوا و بعد مناسبات بومی سازی شوند، چراکه پس از گذشت سی سال از انقلاب اسلامی دانشگاه های ما طبق روند گذشته فعالیت می‌کنند. کامران دانشجو در ادامه ریشه هه مشکلات در دانشگاه های کشور را رشته علوم انسانی دانست و بر اسلامی کردن همه مراکز آموزشی در کشور تاکید کرد: «همه مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها باید اسلامی شوند چرا که در اصل کسی با علم مخالفتی ندارد و ایمان به این علم جهت می‌دهد و علمی که با تفکر طاغوتی همراه باشد حادثه هیروشیما را درست می‌کند».

بازگشائی تازی نامه، از استاد فرود منوچهری فولادوند:
بخشنامه سیاسی یا سوره ی شعرا، آیه یا بند ۱۴۱ به بعد... قوم ثمود هم پیامبرانشان را تکذیب کردند... ثمود گفت آیا شما پرهیزکار نمی شوید همین جمله ای را که نوح گفت، عاد هم گفت، حالا هم ثمود می گوید... از خدا بترسید و ازمن اطاعت کنید... و از مخالفین پیروی نکنید... و ازمخالفینی که در زمین فساد می کنند پیروی نکنید... مردم به صالح می گویند تو هم مثل ما یک بشری... صالح شتری را به عنوان معجزه آورد و گفت این  یک روز آب تنها چشمه ی روستا مال شتر من و یک روز آب آن مال همه مردم... برای این که این شتر، ناقة الله و شترالله بوده است... البته ما آیت الله داریم که من می گویم آیت الشطیان... اما صالح ناقة الله آورده بود، مثل ناناقة الله خمینی و ناقة الله خامنه ای...
http://youtu.be/9l_RYFDcyvs

بخشنامه سیاسی یا سوره ی النحل ازآیه یا بند ۵۲ به بعد... زرتشت آفرینده را بسیار زیبا، سازنده و دوست انسان معرفی می کند... اما این کتاب این الله را نشان می دهد که شکم پاره می کند، سوپ کله شیطونی توشکم آدم ها می ریزد، مواد مذاب و مس گداخته تو دهن مردم می ریزد... گروهی از شما به الله ناباور می شوند... الله می گوید، بگذار بهره ببرند، اما بزودی خواهند فهمید، باز در اینجا الله دوباره خط نشان می کشد... چرا؟ برای این یک آدم شورشی، وحشی و سرکش می خواهد جهان را با لشگرکشی ویران کند... چنگیز مغول، اسکندر و هولاکو انگشت کوچک و چرک زیر ناخن این جنایتکار نیستند زیرا او آمده  با مرام ها، اندیشه ها و سایر ادیان آشنا شده و از این ها هیولایی درست کرده برای خوردن آدمی، این خطرناک است... شماری می گویند الله دختر هم دارد... الله می گوید سبحان الله ندارد...
http://youtu.be/aQJf0Bfk7ps

بخشنامه سیاسی یا سوره ی النحل ازآیه یا بند ۷۶ به بعد... الله می گوید: آیا برده وصاحب برده با هم برابرند؟... الله ۲ مرد را مثال می زند و آن ها را با یکدیگر مقایسه می کند و می گوید، یکی از آن ها کر و لال است و هیچ کاری نمی تواند بکند، و نیازمند اربابش است آیا او برابر است با کسی که مردم را به خیر فراخوانی می کند؟... الله می گوید کر و لال ها هیچ کاری نمی توانند انجام دهند. درصورتی که امروز کرو لال ها زبان خودشان را دارند... وبه یاری دانش ، بسیاری از کرو لال ها کارهایی را انجام می دهند که ممکن است غیر کر و لال  نتوانند انجام دهند... آیا نمی بینید که پرندگان در آسمان پرواز می کنند، الله این پرندگان را در آسمان گرفته است...
http://youtu.be/8q2kzMOAtvY
 
بخشنامه سیاسی یا سوره ی النحل ازآیه یا بند ۳۷ به بعد... الله دوباره چماق را برای دگراندیشان برمی دارد و می گوید دگراندیشان دروغگو هستند و برای آن ها یک صف بزرگ از شکنجه را فراهم می کند...الله می گوید اگر اراده کنیم شو، می شود ما می گوییم گمراه شو، کافرباش، خوب باش و یا بد باش... الله کسی را که خندید به همین دلیل به جهنم انداخت. به راستی این الله اهریمنی، را باید سوزوند، این چرند نامه را هم باید سوزوندش... سوزوندش... اگر حتی سوزن آدم روی این واژه گیر کند و تا آخرین روز زندگی بشر بگوید سوزوندش باید سوزوندش، باید سوزوندش کم است... اینقدر این کتاب مصیبت روی سرملت ها بویژه روی سر ملت ایران پیاده کرده... از حمله تازی به کشورما و ویران کردن کاخ های سرزمینمان...
http://youtu.be/nsbq4IyXli0


۲۰+ + + + + + + + +

طراحی لباس متحد در دانشگاه‌ها برای دختران:
خبرگزاری فارس : معاون فرهنگی دانشگاه آزاد شوشتر گفت: «ستاد صیانت خوزستان در طراحی لباسی متحد برای دانشجویان دختر اهتمام ورزد و در این باره باید اقدامی عملی صورت پذیرد.» حجت‌الاسلام موسی شهریاری پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد صیانت شهرستان شوشتر اظهار داشت: «نبود لباسی متحد برای دانشجویان دختر در دانشگاه‌ها باعث سردرگمی برای متولیان بخش فرهنگی در دانشگاه شده است.» وی افزود: «در برخی از دانشگاه‌های استان خوزستان زدن چادر، در برخی از دانشگاه پوشیدن مانتو و شلوار و... رسم شده است و در حال اجراست و این تصمیمات از طرف رؤسای دانشگاه‌ها بر اساس تقید و شرایط و مقتضیات شهر موجود اتخاذ می‌شود».

۲۱+ + + + + + + + +

قتل های ناموسی؛ مرد جوانی در بندر پهلوی ناپدید شد:
مرد جوانی در بندر انزلی ناپدید شد. فرمانده انتظامی بندر انزلی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین باره گفت: در پی اعلام مفقودی «امین» ۲۳ ساله توسط پدرش به هویت «جعفر» ۴۸ ساله با خودروی پژو، بررسی موضوع در دستور كار پلیس قرار گرفت. رحیم شعبانی افزود: «ماموران خودروی اعلامی درحالی كه بدون صاحب در محلی متروكه رها شده بود، كشف كردند.» شعبانی به ایسنا گفت: «ماموران با بررسی اظهارات پدر فرد مفقودشده به زوج جوانی به نام‌های كیانوش و هانیه مشكوك شدند.» وی ادامه داد: «در تحقیقات آدرس محل سكونت هانیه و شوهرش شناسائی شد و پس از اخذ دستورقضائی از منزل آنان بازرسی شد و آثاری از وقوع جنایت به دست آمد.» شعبانی با بیان اینكه «كیانوش» ۱۹ ساله و «هانیه» ۱۷ ساله در تحقیقات اولیه منكر هرگونه اتفاقی در منزل خود شدند، خاطرنشان‌كرد: سرانجام كیانوش زبان به بیان جنایتی هولناك گشود و معترف شد به همراه همسرش نقشه قتل «امین» را طراحی و در منزل‌شان به مرحله اجرا در آورده است.» به گفته وی، امین مدتی قبل از ازدواج با هانیه با وی در ارتباط بوده و پس از ازدواج نیز علی‌رغم مخالفت هانیه مزاحمت‌های وی ادامه داشته تا اینكه كیانوش و هانیه با طرح نقشه‌ای امین را به خانه‌شان كشانده و وی را به قتل رسانده‌اند.
 
+ + + + + + + + +

فروش گردنبند چهار میلیونی مادر به قیمت ۵۰۰ هزار تومان برای تهیه موادمخدر:
جوانی برای تهیه موادمخدر گردنبند طلای چهارمیلیون تومانی مادرش را سرقت و آن را به قیمت ۵۰۰ هزار تومان فروخت. به گزارش ایسنا، سرهنگ مظاهر ریاسوند فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره با بیان اینكه فردی به پلیس آگاهی مراجعه و از سرقت گردنبند همسرش به ارزش چهار میلیون تومان اعلام شكایت كرد، گفت: «از آنجا كه فرزند شاكی اعتیاد به موادمخدر از نوع شیشه داشت پلیس احتمال داد كه این سرقت توسط وی صورت گرفته باشد.» وی دستگیر شد و گفت كه برای تهیه موادمخدر از نوع شیشه اقدام به سرقت گردنبند طلای مادرش كرده و آن را در قبال ۵۰۰ هزار تومان فروخته است.
 
۲۲+ + + + + + + + +


جمهوری اسلامی؛ گسترش روسپیگری اینترنتی در میان کاربران ایرانی:
شهرزادنیوز : روسپیگری اینترنتی در لابه‌لای شبکه‌های مجازی یا اتاق‌های مسنجر گسترش یافته و نگاهی به صفحات روسپیان اینترنتی که در فضای فیس‌بوک مشغول به کار هستند نشان می‌دهد که غالب آن ها بین بیست و یک تا سی سال سن دارند. هر چند در این بین بعضاً روسپیان بیست ساله هم دیده می‌شود. آن‌ها به طور متوسط برای فروش تن خود در هر ساعت رقمی بین ۲۵ تا ۸۰ هزار تومان طلب می‌کنند و برای آنکه یک شب کامل به کارگر جنسی تبدیل شوند بین ۹۰ تا ۳۰۰ هزار تومان می‌خواهند. به گزارش سایت قانون، آمارها نشان می‌‌دهد که ۷۰ درصد حاضران در جهان مجازی را جوانان تشکیل می‌دهند. ۵۵ درصدشان بین ۱۶ تا ۲۵ و ۴۵ درصد هم بالاتر از ۲۵ سال هستند. عده‌ای از روسپیان اینترنتی در مقابل کارت شارژ، چت خصوصی می دهند. ۱۰ دقیقه برای یک شارژ ۲.۰۰۰ تومانی و نیم ساعت برای شارژ ۵.۰۰۰  تومانی. شایان ذکر است که این پدیده علیرغم فیلترینگ و هشدارها و تهدیدها رو به گسترش است و آسیب شناسان اجتماعی یکی از عوامل مهم آن را محدودیت ها و محرومیت ها در زمینه تماس دختران و پسران ارزیابی می دانند.

۲۳+ + + + + + + + +

تبغیض جنسیتی در اشتغال زنان؛ استخدام دو زن پاره وقت به جای یک زن تمام وقت:
ایلنا : یک حقوقدان گفت: «طرح پیشنهادی مرکز امور زنان ریاست جمهوری مبنی بر استخدام دو زن پاره وقت به جای یک زن تمام وقت با اصول قانون اساسی مغایرت دارد.» نعمت احمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا
تاکید کرد: این مسائل در شرایطی اتخاذ ‌می‌شود که زنان زیادی وجود دارند که نان آورهستند و اداره امور خانه را برعهده دارند.» این حقوقدان تبعیض ناروا نسبت به زنان راغیرعقلانی و غیرمنطقی توصیف کرد و افزود: «این تبعیض جنسیتی که به مشاغل راه پیدا کرده است با اصول اولیه شناخته شده برای هر انسانی منافات دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: «وقتی زنان را در مقام و موقعیتی قرارمی دهند که از نظر شغلی نیمه وقت شوند یعنی آن‌ها را نصف مردان به حساب ‌می‌آورند.» داریوش قنبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد طرح مرکز امور زنان ریاست جمهوری مبنی بر استخدام دو زن نیمه وقت به جای یک زن تمام وقت گفت: «ارائه چنین طرحی از افکار ناپخته سرچشمه ‌می‌گیرد از این رو به نظر ‌می‌رسد مرکز امور زنان ریاست جمهوری در حوزه کاری خود تخصصی ندارد.» وی چنین طرح‌هایی را خنده آور توصیف کرد و افزود: «هراز چندگاهی مشاهده می کنیم چنین طرح‌هایی در ارتباط با زنان و جوانان عنوان ‌می‌شود‌.» قنبری با طرح این پرسش که مرکز امور زنان ریاست جمهوری تاکنون چه اقداماتی در حوزه زنان انجام داده است، افزود: «مرکز امور زنان ریاست جمهوری تاکنون هیچ منفعتی برای جامعه هدف خود نداشته است.» وی با تاکید بر اینکه استخدام نیمه وقت زنان چیزی جز تبعیض و ناعدالتی نیست افزود: «اگر استدلال آن‌ها برای ارائه چنین طرحی وجود تعداد زیاد متقاضی زن برای اشتغال است پس باید استخدام مردان نیزنیمه وقت شود.» قنبری به حساب آوردن زنان به عنوان نصف مردان را نوعی توهین به آن‌ها بر شمرد و افزود: «تاکنون یکی ازمشکلات اصلی زنان محاسبه کردن دیه در مورد آن‌ها بوده است اما الان ‌می‌بینم که از استخدام نیمه وقت آن‌ها هم صحبت به میان آمده است».

بازگشائی تازی نامه، از استاد فرود منوچهری فولادوند:
بخشنامه سیاسی یا سوره ی النحل ازآیه یا بند ۴۲ به بعد... چرا این الله یک پیامبر زن نفرستاد... آیا کسانی که نیرنگ های بدی بکار می برند در امنیت می مانند از این که الله زمین را بشکافد و آن ها را فرو ببرد در زمین و شکنجه از هرسو به گونه ای به روی آن ها بگشاید که نتوانند بفهمند از کجا آمده... الله این ها را زیر بمباران وحشت می گیرد زیرا الله مهربان بخشاینده است!...
http://youtu.be/hD6mkS8Z97w

۲۴+ + + + + + + + +

هرمزگان؛ مشکلات تسهیلات بانکی صنعتگران و بیکاری جوانان بومی:
خبرگزاری مهر: مراسم دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران، مدیران و متخبان استان هرمزگان با حاشیه های جالبی با انتقاد از بیکاری جوانان هرمزگانی همراه بود. سه شنبه شب در مراسمی که در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار شد، حسین معصومی به نمایندگی از صنعتگران هرمزگانی به سخنرانی پرداخت. وی مهم ترین مشکلات صنعتگران هرمزگانی را تسهیلات بانکی و صدور مجوزهای کارشناسی نشده عنوان کرد. اما جالب ترین سخنرانی مراسم دیشب را اسماعیل خوشدل نماینده جامعه صیادان و کشاورزان هرمزگانی انجام داد. وی مشکلاتی همچون خشکسالی و تسهیلات بانکی و همچنین وجود دزدان دریایی را به عنوان مشکلات اصلی کشاورزان و صیادان هرمزگانی عنوان کرد و در پایان سخنان خود با صدای بلندی خطاب احمدی نژاد گفت: «آقای رئیس جمهور یک یاعلی بگو و مشکل اقساط بانکی عقب افتاده صیادان و کشاورزان هرمزگانی را حل کن، چون کشاورزان به علت خشکسالی و صیادان به علت حمله دزدان دریایی به آن ها در آبهای آزاد با مشکلات فراوانی در پرداخت تسهیلات بانکی خود مواجه شده اند.» محمود گلزاری نیز به نمایندگی از ایثارگران هرمزگانی در این مراسم به سخنرانی پرداخت که او نیز در اظهاراتی جالب به مشکل بیکاری جوانان هرمزگانی و فرزندان خانواده های شاهد و ایثارگر اشاره کرد و افزود: «در هیچکدام از کارخانه های استان هرمزگان حتی در نگهبانی آن جوانان سیاه سوخته هرمزگانی دیده نمی شوند. که این سخنان گلزاری نیز با تشویق حضار مواجه شد.»

۲۵+ + + + + + + + +

اختصاص ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان برای اجرای طرح افشای «نقض حقوق بشر» در آمریکا و بریتانیا!
سایت دیگربان : کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی جمهوری اسلامی برای افشای «نقض حقوق بشر» در آمریکا و بریتانیا را تصویب کرد. خبرگزاری «خانه ملت» این مطلب را روز یکشنبه ۲۲ فروردین به نقل از فاطمه آلیا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرده است. آن‌طور که فاطمه آلیا گفته است: «این طرح از اوایل مجلس هشتم در کمیسیون امنیت ملی مطرح و به دلیل مشخص نبودن منابع اعتباری با ایراد شورای نگهبان روبرو شده بود.» این نماینده مجلس اظهار کرده که طرح مذکور پس از تامین اعتبار از سوی دولت محمود احمدی‌نژاد در کمیسیون امنیت ملی مجلس به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه این طرح برای تبدیل شدن به قانون به صحن علنی مجلس خواهد رفت، گفت: «با تصویب این طرح، قانونی محکم برای افشای نقض حقوق بشر آمریکا و انگلیس در اختیار خواهیم داشت.» طرح یادشده با هدف «مقابله با محدود سازی ناعادلانه آمریکا و انگلیس در عرصه فناوری اطلاعات و به منظور افشای موارد متعدد و روز افزون نقض حقوق بشر توسه امریکا و انگلیس» ارائه و تصویب شده است. به نظر می رسد این اقدام واکنشی است به انتقاداتی که از سوی این کشورها و برخی سازمان های بین‌المللی نسبت به نقض حقوق بشر در ایران مطرح می شود. در دو سال گذشته نهاد‌های مدافع حقوق بشر گزارش‌های متعددی از نقض حقوق بشر در ایران منتشر کرده‌اند که این گزارش‌ها با خشم و اعتراض‌ مقام‌های جمهوری اسلامی مواجه شده است.

گزارش تصویری؛ شهرشاهی؛ دست فروشی زنان
http://media.isna.ir/content/14-116.jpg/4
http://media.isna.ir/content/12-136.jpg/4
http://media.isna.ir/content/10-170.jpg/4
http://media.isna.ir/content/13-123.jpg/4
http://media.isna.ir/content/11-153.jpg/4
http://media.isna.ir/content/15-104.jpg/4
http://media.isna.ir/content/22-105.jpg/4
http://media.isna.ir/content/20-117.jpg/4
http://media.isna.ir/content/16-91.jpg/4
http://media.isna.ir/content/17-99.jpg/4
http://media.isna.ir/content/18-83.jpg/4
http://media.isna.ir/content/19-86.jpg/4
http://media.isna.ir/content/21-99.jpg/4
http://media.isna.ir/content/24-99.jpg/4
http://media.isna.ir/content/26-86.jpg/4
http://media.isna.ir/content/28-73.jpg/4
http://media.isna.ir/content/29-85.jpg/4
http://media.isna.ir/content/32-81.jpg/4

۲۶+ + + + + + + + +

پس از یونان، توقف صادرات نفت ایران به اسپانیا:
به گزارش خبرگزاری فرانسه از تهران، شبکه العالم از قطع صادرات نفت ایران به اسپانیا خبر داده است. به گزارش این منبع، رژیم ایران صادرات نفت به اسپانیا را قطع کرده و اکنون در حال بررسی قطع صادرات نفت به ایتالیا و آلمان است.

صادرات نفت ایران به یونان متوقف شد
اکونیوز : وزیر نفت گفت: «هم‌اکنون نفت ایران به کشور یونان نیز صادر نمی‌شود.» به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، رستم قاسمی با اشاره به اینکه تحریم‌های اروپا علیه نفت ایران سال های زیادی است که اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: «اما خوشبختانه این تحریم‌ها بر صنعت نفت ایران کمترین اثر را داشته و نتوانسته جلوی پیشرفت و اقتدار صنعت نفت را بگیرد.» قاسمی در پایان با اشاره به عدم فروش نفت به چند کشور اروپایی گفت: «هم‌اکنون نفت ایران به کشور یونان نیز صادر نمی‌شود».

۲۷+ + + + + + + + +

اگر ایران نفت نفروشد...
رادیو فردا  : به گفته محمود احمدی نژاد، ایران آنقدر ارز دارد که حتی اگر سه سال هم نفت نفروشد، به خوبی اداره میشود. در گفتگوی اقتصادی امروز رادیو فردا با فریدون خاوند به همین موضوع می پردازیم. محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی سه شنبه در بندرعباس در واکنش به تحریم های اقتصادی خارجی گفت: «ما آنقدر ارز داریم که اگر دو سه سال حتی یک بشکه نفت هم نفروشیم، کشور به خوبی اداره میشود». در بررسی گفته های آقای احمدی نژاد، این پرسش مطرح می شود که اصولا حجم ذخایر ارزی ایران چقدر است؟

فریدون خاوند ـ منظور آقای احمدی نژاد به احتمال بسیار زیاد ذخایر ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی است، یعنی ارزی که دولت عمدتا از محل صادرات نفت به دست آورده و آنرا به بانک مرکزی فروخته و در ازای آن برای تامین هزینه های جاری و عمرانی اش، ریال دریافت کرده است. این ذخایر ارزی که در اختیار بانک مرکزی است، پشتوانه پول ملی است و همین طور پشتوانه اعتبار ایران به عنوان یک کشور خریدار کالا های خارجی است. کشوری که بانک مرکزی اش ذخایر ارزی مناسبی را در اختیار نداشته باشد، از اعتبار لازم برای خرید کالا در بازار بین المللی محروم است. حجم ذخایر ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی بر پایه اظهارات مسئولان اقتصادی کشور و آمار سازمان های بین المللی از جمله صندوق بین المللی پول پیرامون صد میلیارد دلار نوسان می کند.

همان طور که گفته شد این مقدار ارز تنها در مناسبات اقتصادی بین المللی ایران به کار می آید، وگرنه دولت آن را یکبار به بانک مرکزی فروخته و پولش را هم خرج کرده. بنابراین دولت نمی تواند برای تنظیم بودجه خود بر دخایر ارزی موجود در بانک مرکزی تکیه کند، یعنی بر ذخایری که یکبار فروخته شده و معادل ریالی آن به شریان های اقتصادی کشور تزریق شده است. البته دولت می تواند از حساب ذخیره ارزی برداشت کند، که با شروع برنامه پنجم به «صندوق توسعه ملی» تغییر نام داده. ولی همه می دانند که موجودی این حساب بسیار ناچیز است و با این پول نمی توان کشور را اداره کرده. خلاصه این که اگر دولت نفت نفروشد، باید هزینه های بودجه اش را به صورتی نجومی پایین بیآورد، و یا اسکناس بدون پشتوانه چاپ کند و نرخ تورم را به بالای ۱.۰۰۰ در صد و یا بیشتر برساند.
 
مقدار ارزی که بانک مرکزی، زیر عنوان «ذخایر ارزی»، در اختیار دارد، طی چه مدتی می تواند واردات ایران را تامین کند؟ اگر واردات رسمی کالا ها و خدمات را، آنگونه که از سوی منابع گمرکی جمهوری اسلامی اعلام شده، در نظر بگیریم، ایران در حال حاضر برای تامین نیاز وارداتی خود به حدود هشتاد میلیارد دلار ارز در سال نیاز دارد، شصت و دو میلیارد دلار برای واردات کالا و مابقی برای خرید خدمات از خارج. بنابراین اگر ایران نفت نفروشد، کل ذخایر ارزی اش، منهای بدهی های خارجی کشور، که حدود بیست میلیارد دلار است، حد اکثر برای یکسال وارداتش اکتفا می کند. البته در این محاسبه واردات قاچاق را، که حجم آن به حدود بیست میلیارد دلار در سال میرسد، در نظر نگرفته ایم.
 
از گفته های روز سه شنبه محمود احمدی نژاد در بندرعباس چنین بر می آید که او به منظور تامین ارز مورد نیاز برای واردات، به صادرات غیر نفتی امید بسته که حجم آن در سال گذشته خورشیدی، به گفته او، به چهل و پنج میلیارد دلار رسید و در سال جاری هم قرار است با واردات برابر شود. محافل کارشناسی در مورد آمار ارائه شده از سوی آقای احمدی نژاد، چه واکنشی از خودشان نشان می دهند؟ این آمار را حتی محافل کارشناسی جمهوری اسلامی تایید نمی کنند. البته عباس معمار نژاد، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی به تازگی حجم صادرات غیر نفتی را در سال ۱۳۹۰، چهل و چهار میلیارد دلار اعلام کرد. منتها در این رقم، میعانات گازی هم، که حجمشان به حدود دوازده میلیارد دلار می رسد، جزء صادرات غیر نفتی به حساب آمده، در حالی که کسی این محصولات را غیر نفتی نمی داند. فرآورده های پتروشیمی هم، که حجم صادراتشان چیزی حدود ۱۴ میلیارد دلار است، واقعا نمی توان جزء صادرات غیر نفتی حساب کرد. اگر این دو رقم را از چهل و چهار میلیارد دلاری که از طرف رییس گمرک اعلام شده برداریم، باقی می ماند هجده میلیارد دلار صادرات غیر نفتی. تازه بعضی از چهره های اتاق بازرگانی ایران حتی همین رقم را هم اغراق آمیز میدانند و معتقدند که صادارت غیر نفتی واقعی ایران از ده میلیارد دلار بیشتر نیست. می بینیم که آقای احمدی نژاد، طبق معمول، کمی با آمار مشکل دارد.
 
۲۸+ + + + + + + + +

انفجار تورمی؛ افزایش قیمت بنزین، افزایش تورم؛ بنزین ۱.۰۰۰ تا ۱.۵۰۰ تومانی:
روزنامه تهران امروز : سناریو های كنونی قیمت حامل های انرژی به ویژه قیمت بنزین كه در سطوح كارشناسی دولت منتشر شده اند، تخطی از قانون هدفمندسازی یارانه هاست چرا كه بر اساس قانون هدفمند سازی یارانه ها كه به تصویب مجلس رسیده است افزایش بیش از ۲۰ درصد قیمت حامل های انرژی در هر مرحله مجاز نمی باشد. سناریو هایی كه در مورد بنزین ۱.۰۰۰ تومانی و یا ۱۵۰۰ تومانی می شود، ضمن اینكه نگرانی مردم و جامعه را در پی دارد، شیب اجرای هدفمند سازی یارانه ها را بسیار تند می كند و این مسئله در شرایط كنونی اقتصادی كشورمان به افزایش افسار گسیخته تورم دامن می زند و چنانچه سناریوهای كنونی دولت تحقق پیدا كند، قیمت ها به نحو سرسام آوری بالا خواهد رفت و این امر كه شرایط انفجار تورمی را به وجود خواهد آورد، نا بسامانی اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

+ + + + + + + + +

افزایش نرخ سوخت پروازهای خارجی ۱۸۵ درصد؛ افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی ۴۰ تا ۶۰:
پانا : در حالی افزایش حدود ۷۴۰ تومانی قیمت سوخت در روزهای ابتدایی به شرکت‌های هواپیمایی داخلی ابلاغ شده است که احتمال رشد ۴۰ تا ۶۰ درصدی نرخ بلیت پروازهای خارجی غیرقابل انتظار نیست.

نرخ سوخت پروازهای خارجی ۱۸۵ درصد گران شد
این مصوبه‌ای بود که در روزهای ابتدایی امسال، شرکت‌های هواپیمایی را شوکه کرد و البته شاید نخستین گامی باشد که ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها برای اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها برداشته است. بر اساس این مصوبه که توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ شد، قیمت سوخت هواپیما در پروازهای خارجی برای شرکت‌های ایرانی در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی از ششم فروردین ماه امسال، از ۴۰۰ تومان در هر لیتر به ۱.۱۴۳ تومان افزایش یافت و به این ترتیب قیمت بنزین هواپیما برای تمامی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، مسافری و باری معادل نرخ بین‌المللی خواهد بود. ابلاغ این مصوبه، بلافاصله انتقاد شدید شرکت‌های هواپیمایی داخلی را در پی داشت؛ چراکه معتقدند افزایش ناگهانی قیمت سوخت، ایرلاین‌های داخلی را فلج خواهد کرد و هیچ‌گونه هماهنگی‌ای با آن ها در این رابطه نشده و این مصوبه تنها یک روز قبل از اجرا، به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است.

افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت مترو:
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت مترو از کاهش بلوتوث های غیر اخلاقی در ایستگاه های مترو خبر داد. علی محمد قلی ها در گفتگو با مهر اظهار کرد: «هزینه های برق مترو همچنان با تعرفه های قدیم محاسبه می شود».

۲۹+ + + + + + + + +

۲۸.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان یارانه تولید کجاست:
روزنامه شرق : مدتی بود در میان هیاهوی اجرای فاز دوم و آنچه نمایندگان از آن به عنوان تخلف دولت در آغاز فاز دوم یاد می‌كردند، گم شده بود، منظور همان سهم تولید از درآمد فاز نخست هدفمندی یارانه‌هاست. سهمی كه در سه ماه پایانی سال ۸۹، ۳۰ درصد تعیین شد و برای سال ۹۰ قرار بود ۲۰ درصد باشد تا از بخش تولید در جریان اجرای فاز نخست قانون هدفمندی كه هزینه‌های تولید را افزایش می‌داد حمایت كند. حمایتی كه در عمل خبری از آن نشد و تنها روی برگه‌های مصوبه آمد. در جریان اجرای فاز نخست تولیدكنندگان بارها اعلام كردند كه سهم‌شان از فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها را ندیده‌اند و دولت در جریان اجرای فاز نخست این بخش را نادیده گرفت. در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، احمد پورفلاح رییس كمیسیون صنعت اتاق بار دیگر از گم شدن سهم تولید در فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها سخن گفت و اعلام كرد: «محاسبات نشان می‌دهد كه از محل هدفمند‌سازی یارانه‌ها تا پایان سال ۹۰ حدود ۵۱ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه تزریق شده و این رقم، نیمی از درآمد حاصل از اجرای این قانون بوده است.» پورفلاح اضافه كرد: «۳۰ درصد این درآمد‌ها نیز كه حدود ۳۰.۰۰۰  میلیارد تومان برآورد می‌شود، سهم تولید بوده است. در حالی كه برابر آمار رسمی، تنها دو هزار میلیارد تومان، آن هم در قالب وام كم بهره در اختیار تولید‌كنندگان قرار گرفته است؛ بنابراین باید پرسید، بودجه‌ای كه برای حمایت از صنعت تعیین شده به كدام بخش، اختصاص یافته است.» وی گفت: «تا زمانی كه برای رفع این ابهامات، پاسخی ارایه نشده است باید از اجرای فازم دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها جلوگیری كرد.»

سوءاستفاده شركت‌های چینی از تجارت با ایران، موضوع دیگری بود كه در ادامه نشست، عباسعلی قصاعی به آن اشاره می‌كند و با انتقاد از اینكه ثبت سفارش‌ها طولانی و طاقت‌فرسا شده است، گفت: «مجوزها نیز كه صادر می‌شود تازه اول گرفتاری‌هاست و فعالان اقتصادی به هر بانكی كه مراجعه می‌كنند هر یك ساز خود را می‌زند.» این فعال اقتصادی همچنین نسبت به سوءاستفاده شركت‌های تجاری چینی از شركت‌های ایرانی، هشدار داد و افزود: «كشورهای كره و به ویژه چین به هیچ‌وجه با تجار و فعالان اقتصادی ایرانی همكاری نمی‌كنند و حتی قیمت‌ها را در مقایسه با كشورهای اروپایی به مراتب بالاتر برده‌اند و چینی‌ها روی ایران رانت بزرگی برای خود ایجاد كرده‌اند.» وی در ادامه به موضوع مالیات اشاره كرد و گفت: «چندی پیش بیلبورد تبلیغاتی را در بزرگراه چمران با این مضمون دیدم كه نوشته شده بود از ابتدای سال ۹۱ بدون كد اقتصادی هیچ‌گونه خدمات مالیاتی ارایه نمی‌شود. سوال اینجاست كه كدام خدمات مالیاتی؟ آنچه كه فعالان اقتصادی می‌بینند تماما مزاحمت‌های مالیاتی است.» قصاعی گفت: «مالیات امروز پدر صنعت كشور را در آورده است و مالیات بر ارزش افزوده كه پنج درصد تعیین شده است را تولیدكنندگان از جیب خود پرداخت می‌كنند. به گفته وی، فضای كسب‌وكار در كشور نیز پس‌رفت داشته به گونه‌ای بروكراسی‌ها طاقت‌فرسا شده است».

۳۰+ + + + + + + + +

ساخت سازه‌های جدید امامزاده در حریم طاق بستان؛ طاق ‌بستان در یونسکو ثبت نمی ‌شود:
برگزاری جلسه‌های اداره كل میراث فرهنگی و اداره اوقاف استان کرمانشاه درباره موضوع طاق‌بستان و امامزاده ابراهیم همچنان ادامه دارد. به گزارش ایسنا، در حالی که اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه در حال آماده‌سازی‌ پرونده محوطه تاریخی ـ فرهنگی طاق‌بستان برای ثبت جهانی است، اداره اوقاف و امور خیریه کرمانشاه در حال مرمت و ایجاد سازه‌های جدید در مجموعه امامزاده ابراهیم واقع در این محوطه باستانی است. این در حالی است كه گفته می‌شود، این اقدام ثبت جهانی طاق‌بستان را با مشکل مواجه می‌کند.
این در حالی است که از چند روز پیش، مسؤولان اداره اوقاف كرمانشاه ساخت‌وساز خود را در این امامزاده ادامه داده‌اند که این موضوع نگرانی مسوولان اداره میراث فرهنگی استان را سبب شده است.

 به گفته مسوولان اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه، اگر اداره اوقاف روی ساختمان امامزاده ابراهیم، گنبدی را نصب کند، از آنجا که براساس ضوابط جهانی، وجود سازه‌ای با ارتفاع بیش از۷/۵ متر در حریم منظری آثار تاریخی ممنوع است، پرونده طاق‌بستان در یونسکو ثبت نمی‌شود. به همین دلیل، آن‌ها مخالفت خود را با ایجاد چنین سازه‌ای اعلام کرده‌اند. از سوی دیگر، مسوولان اوقاف کرمانشاه در حال نصب گنبدی با ارتفاع بیش از ۷/۵ متر روی ساختمان امامزاده ابراهیم هستند. طاق‌بستان مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نوشته‌های دوره ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شد و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنه تاریخی از جمله تاج‌گذاری خسرو‌پرویز، تاج‌گذاری اردشیر دوم، تاج‌گذاری شاهپور دوم و سوم و همچنین چند سنگ‌نوشته به خط پهلوی کتیبه‌ای در آن کنده‌کاری شده است. وجود کوه و چشمه در این مکان، آن را به گردشگاهی جذاب تبدیل کرده و امروز مورد توجه بوده است.

+ + + + + + + + +

هم میهنان با رسیدن به پایان خبرهای امروز تا گاهی دیگر بدرود
پاینده ایران، برقرارآئین ریشه ای وکوبنده تندر


+


+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +
 
برای خروج از لیست «پیک خبری تندر» یک ایمیل به ‭listmaster-tondar-org+unsubscribe@googlegroups.com‬  بفرستید. متن و تیتر این ایمیل مهم نیست. پس از آن یک ایمیل برای شما فرستاده میشود که آن را باید تایید کنید.
دوستان و آشنایان خود را از وجود «رادیو تندر» آگاه سازید. برای  شنیدن رادیو تندر فایل همراه را به نام ‭8.m3u‬  با برنامه های ‭Media Player‬ و یا ‭Winamp‬ بشنوید. علاوه بر آن هم این فایل را متوانید برای دوستان خود بفرستید.
 
در خارج از کشو که تارنمای ما فیلتر نمیشود، «رادیو تندر» را مستقیما  از طریق آدرس زیر در اینترنت دریافت کنید:
https://www.tondar.org/radio-tv


برنامه های زنده تلویزیونی «تندر» را از طریق لینک زیر میتوانید دریافت متید:
https://tondar.org/radio-tv/tv-live.html

برای شنیدن برنامه های رادیو «تندر» از طریق اتاق «تندر» در سرویس انترنتی پالتالک به این آدرس بروید:
http://express.paltalk.com/ptviewer.html?gid=1336235722&audio=on&theme=3

آرشیو سخنرانی های استاد فولادوند در یو تیوب:
http://www.youtube.com/anjoman

بازگشایی تازینامه از استاد فولادوند در یو تیوب:
http://www.youtube.com/tazinameh
 
آرشیو ایمیل های فرستاده شده را در آدرس زیر میتوانید بازبینی کنید:
http://groups.google.com/group/listmaster-tondar-org?hl=fa
 
برای پیوستن به ما از درون میهن:
نخست یک ایمیل کوتاه به ‭<info@tondar.org>‬ بفرستید و اعلام آمادگی کنید. پس از آن ما با شما تماس میگیریم.
در این ایمیل از دادن اطلاعاتی که منجر به تشخیص هویت شما میشود مانند اسم حقیقی، عکس، شماره تلفن و ... خودداری کنید. از داخل میهن به هیچ وجه از تلفن شهری و یا همراه جهت پیوستن استفاده نکنید. تماس تلفنی از داخل میهن را تنها برای دادن خبر استفاده کنید.

خواهشمند هستیم برای افزایش امنیت یکی از روشهای زیر را برای نامه نگاری با «تندر» استفاده کنید:

۱- پست الکترونیکی خود را به gmail تغییر دهید. در بخش تنظیمات آن گزینه Always use HTTPS را فعال کنید. با این کار جی میل را وادار میکنید که نه تنها هنگام ورود به سیستم، بلکه تمام مراودات شما بر بستر ssl یا به عبارت دیگر https (پرتکل امن) صورت پذیرد. در تمام مدت مراوده توجه کنید که پروتکل آدرس اینترنتی از https به http تبدیل نشود. در بعضی از استانها لازم میباشد که به جای استفاده از آدرس gmail.com از آدرس https://mail.google.com بهره بگیرید. با این کار سیستم از هم آن آغاز نشست وارد ارتباط امن میشود.

۲- چنانچه امکان دسترسی به «جی میل» و سرویسی مانند آن که https را پشتیبانی بکند ندارید (مانند yahoo که تنها هنگام دادن مشخصات و ورود به سیستم از https استفاده میکند و بقیه زمان از http) پیش از ورود به سیستم ایمیل، یکی از پراکسی-فیلترشکن هایی که ارتباط آنها با پروتکل https انجام میشود را راه بیندازید و سایت ایمیل خود را (مانند yahoo.com ویا hotmail.com) همآنند یک سایت فیلتر شده باز کنید. لازم به یادآوری است که هر روز آدرس تعدادی از این پراکسی ها به همراه «پیک خبری تندر» فرستاده میشود.

۳- برای فرستادن ایمیل از یک کافی نت آشنااستفاده کنید. آشنا برای اینکه، خاطر جمع باشید که در کامپیوترهای این کافی نت سیستم های «تروجان» و یا «کی لوگر» (که فشار دکمه ها را ثبت میکند) نسب نشده باشد. از این شیوه زمانی استفاده کنید که تنها مایل هستید خبری را فوری به دست ما برسانید بدون اینکه هویت شما لو برود. اما همچنان از دادن اطلاعات خصوصی که منجر به شناخت شما میشود خودداری کنید.

برای رساندن پیامهای مبارزاتی خود یاران میتوانند از پیامگیر تارنما در آمریکا استفاده کنند. برای این کار:
۱- شماره تلفن ‪+1-641-715-3900‬ را بگیرید، پس از آن اپراتور شماره «اکستنشن Extention» را از شما میپرسد.
۲- شماره ‪17957‬ را بدهید و پس از آن دکمه # را فشار دهید. پس از چند لحظه پیام استاد را میشنوید.
۳- پس از اتمام درود استاد، پیام خود را بگویید. شتاب نکنبد. شما به اندازه کافی وقت دارید.
۴- این تلفن امن نیست. از دادن اطلاعات محرمانه خودداری کنید. چنانچه از درون‌مرز تماس میگیرید از دادن هرگونه اطلاعات خصوصی، مانند شماره تلفن، اسم حقیقی، … خودداری کنید.


تماس از طریق اسکایپ:
آی-دی اسکایپ ما tondar.org

برای دریافت شماره تلفنهای تماس و آدرس پستی به تارنمای https://www.tondar.org مراجعه کنید

++++++++++
پایان پیک خبری «تندر»


--
You received this message because you are subscribed to the Google Groups "tondar.org" group.
To post to this group, send email to listmaster-tondar-org@googlegroups.com.
To unsubscribe from this group, send email to listmaster-tondar-org+unsubscribe@googlegroups.com.
For more options, visit this group at http://groups.google.com/group/listmaster-tondar-org?hl=en.